Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Lubuskie z umową na dokument, który pokaże jak rozwijać sieć rowerową w województwie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-08-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Lubuskie

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Lubuskie z umową na dokument, który pokaże jak rozwijać sieć rowerową w województwie
fot. Lubuskie
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zawarł umowę z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR na realizację projektu „Polityka Rowerowa Woj. Lubuskiego 2030”. Członek zarządu województwa, Marcin Jabłoński, podkreśla potrzebę powstania tego dokumentu, ponieważ określi on rolę i znaczenie mobilności rowerowej dla rozwoju regionu.

Dokument wskaże instrumenty, umożliwiające systemowe podejście do zagadnienia, a także narzędzia, pozwalające stworzyć spójny system, mający na celu rozwój infrastruktury rowerowej, promocję turystyczną i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dokument będzie dodatkowo stanowić podstawę do kreowania i promowania mobilności rowerowej, jako bezemisyjnego środka transportu. Poza tym ma się przyczynić do stymulowania rozwoju gospodarczego regionu.
PRWL 2030 ma ujednolicić działania, rozwiązania prawne, standardy i wytyczne w zakresie budowy infrastruktury rowerowej. Stanie się jednym z dokumentów, które utworzą system zrównoważonego transportu na poziomie regionalnym i ogólnokrajowym. Prace nad Polityką Rowerową Województwa Lubuskiego 2030 powiązane są z realizacją projektu „ODRA VELO - ODER VELO Budowa systemu informacji turystycznej dla rozwoju infrastruktury rowerowej na pograniczu polsko-niemieckim”. Obecnie jest on na etapie tworzenia koncepcji szlaków rowerowych. Produktem finalnym będzie portal internetowy i aplikacja mobilna przeznaczona dla rowerzystów.
– Polityka Rowerowa dla obszaru województwa jest bardzo ważnym dokumentem, który uszereguje kierunki działania i wprowadzi system ich monitorowania. Rozpoczęcie prac nad dokumentem jest kolejnym już krokiem województwa lubuskiego do stworzenia spójnego i efektywnego systemu ruchu rowerowego. Podczas prac nad dokumentem szczególną uwagę zwrócimy na charakter obszaru i wykorzystamy to co do tej pory zostało zrobione, jak chociażby koncepcję szlaków ODRA VELO. Jako Wykonawca dokumentacji chcemy stworzyć dokument, który będzie żył, a nie stanie się typowym „pułkownikiem”. Żeby tego dokonać dużą uwagę poświęcimy urealnieniu działań i wskazaniu najbardziej efektywnych form promocji ruchu rowerowego i rozwoju infrastruktury. Będziemy starali się wskazać obszary gdzie rower wykorzystywany jest turystycznie oraz takie gdzie może pełnić funkcję codziennego środka transportu. W naszych analizach uwzględnimy również aktualne narzędzia finansowania, dzięki czemu powstaną gotowe schematy ułatwiające klientowi późniejsze pozyskiwanie środków na realizację określonych wspólnie celów. Liczymy, że pod okiem urzędu marszałkowskiego stworzymy unikalny produkt, który będzie żył i służył, zarówno urzędnikom odpowiadającym za rozwój ruchu rowerowego, jak i mieszkańcom i turystom, którzy będą coraz chętniej korzystali z tej formy transportu – skomentował Maciej Mysona z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5