Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lublin zwiększa częstotliwość komunikacji po lutowych cięciach

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-02-25 13:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin zwiększa częstotliwość komunikacji po lutowych cięciach
fot.
Zwiększenie częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych do 15 minut, dodatkowe kursy oraz koordynacja godzin odjazdów to najważniejsze zmiany, jakie wejdą w życie w rozkładach jazdy od 1 marca. ZTM wycofuje się z części cięć, które wprowadzono 1 lutego, dzięki dodatkowym 5 mln zł przesuniętym w budżecie na komunikację.

O problemach Lublina już pisaliśmy. Z powodu większych kosztów (prąd) i mniejszych wpływów (niższy PIT) w tym roku, od początku lutego wprowadzono tam cięcia w połączeniach. Budżet komunikacyjny miasta skurczył się o 15 proc. W przełożeniu, autobusy i trolejbusy, które średnio przejeżdżały w miesiącu 1,8 mln km, od początku lutego przejeżdżają 1,5 mln km.

Urzędnicy w Lublinie zdecydowali się na taki krok, jednocześnie zarzekając się, że nie podniosą cen biletów. Ale po protestach mieszkańców, musieli awaryjnie ratować połączenia. Prezydent Krzysztof Żuk zdecydował o przesunięciu 5 mln zł z puli na remonty dróg na komunikację publiczną.

Zmiany, które wejdą w życie z początkiem marca, koncentrują się przede wszystkim na zwiększeniu częstotliwości kursowania najważniejszych linii do 15-minutowego taktu przez cały dzień (17, 26, 31, 57 i 150), lub w godzinach szczytu (2, 15, 40, 55 i 160). Na dużej części pozostałych linii autobusowych i trolejbusowych zostaną zapewnione dodatkowe kursy.

Dodatkowo w Lublinie zapowiedziano wprowadzenie karty miejskiej, która zróżnicuje ceny biletów okresowych dla płacących podatki w mieście i przyjezdnych. Takiego rozwiązania, dość powszechnego w innych miastach, w Lublinie jeszcze nie było.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz planuje cięcia niedzielnych rozkładów

Prawo & Finanse

Bydgoszcz planuje cięcia niedzielnych rozkładów

Jakub Dybalski 12 lutego 2020

Lublin próbuje ratować komunikację. Dodatkowe 5 mln zł

Prawo & Finanse

Lublin próbuje ratować komunikację. Dodatkowe 5 mln zł

Jakub Dybalski 12 lutego 2020

Komunikacja miejska w Polsce porażona PIT–em

Prawo & Finanse

Komunikacja miejska w Polsce porażona PIT–em

Jakub Dybalski 10 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5