Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lublin znów kupuje autobusy. Tym razem 14 kolejnych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-05-04 15:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin znów kupuje autobusy. Tym razem 14 kolejnych
fot. Martyn Janduła
ZTM Lublin już prowadzi przetarg na 9 autobusów przegubowych. Teraz rozpisał kolejne zamówienie na 6 przegubowców i 8 autobusów jednoczłonowych.

W Lublinie autobusy kupuje ZTM i przekazuje je przewoźnikom. Otwarcie ofert w pierwszym przetargu ma nastąpić 26 maja. Z kolei na 9 czerwca zaplanowano otwarcie ofert dotyczące drugiego zamówienia, które jest podzielone na dwie części.

Pierwsza dotyczy sześciu niskopodłogowych, fabrycznie nowych autobusów klasy MEGA. W drugiej przedmiotem zamówienia jest osiem fabrycznie nowych autobusów klasy MAXI. W obu przypadkach poza pojazdami, konieczne jest dostarczenie całego oprzyrządowania, zarówno wewnętrznego (kasowniki, wyświetlacze) jak i zewnętrznego (narzędzia, oprogramowanie naprawcze). Wszystkie pojazdy powinny spełniać normę emisji spalin Euro 6.

Autobusy przegubowe muszą pomieścić minimum 140 pasażerów, z czego co najmniej 40 na miejscach siedzących. Spośród nich 14 musi być dostępnych z niskiej podłogi a 4 mają być przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W przypadku zwykłych autobusów muszą pomieścić 90 pasażerów, 27 na siedząco, 8 miejsc powinno być dostępnych z niskiej podłogi a cztery z nich przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

W przypadku obu części zamówienia w 60 proc. o wyborze oferty zdecyduje cena. Pozostałe kryteria też są podobne. 15 proc. punktów będzie do otrzymania za warunki gwarancji, tyle samo za kryteria techniczne (wśród nich jest m.in. instalacja ogniw fotowoltaicznych), a po 10 proc. za kwestie ekologiczne.

Od oferentów wymagana jest zdolność finansowa w wysokości 3 mln zł (część 1.) oraz 2,5 mln zł (część 2.) w postaci wolnych środków lub zdolności kredytowej. Dodatkowo muszą być ubezpieczeni od działalności związanej z przedmiotem zamówienia – odpowiednio 2,5 mln zł oraz 2 mln zł. W obu częściach zamówienia wystarczającym doświadczeniem jest wykazanie się w ciągu ostatnich trzech lat jedną dostawą minimum trzech autobusów o wielkości takiej jak w danej części zamówienia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM Lublin kupuje dziewięć autobusów przegubowych

Komunikacja

ZTM Lublin kupuje dziewięć autobusów przegubowych

Jakub Dybalski 19 kwietnia 2017

Lublin kupuje 15 trolejbusów

Mobilność

Lublin kupuje 15 trolejbusów

Witold Urbanowicz 29 marca 2017

Lublin: Od problemu z busiarstwem do cywilizacji

Prawo & Finanse

Lublin: Od problemu z busiarstwem do cywilizacji

Martyn Janduła 28 grudnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5