Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lublin: Zespoły przystanków dla komunikacji miejskiej i zamiejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
11-09-2020
Ostatnia modyfikacja:
07-02-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Lublin

Podziel się ze znajomymi:

14 nowych wiat, 9 wyświetlaczy dynamicznej informacji pasażerskiej oraz 138 stojaków rowerowych – taka infrastruktura powstała w ramach wybudowanych zespołów przystanków przesiadkowych. W sześciu rejonach miasta mieszkańcy mogą korzystać z miejsc integrujących komunikację miejską z zamiejską, a tym samym ułatwiających podróże pomiędzy Lublinem a gminami sąsiednimi. Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się odbiory inwestycji. Termin jej zakończenia upływa 30 września.

– Zespoły przystanków przesiadkowych to kolejna inwestycja, która razem z powstającymi węzłami zintegruje różne rodzaje transportu dla potrzeb Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Projekt stanowi kontynuację działań podjętych przez Miasto w ramach projektu dotyczącego modernizacji infrastruktury przystankowej – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Największy zespół przystanków przesiadkowych powstał przy ul. Związkowej. W jego skład weszły cztery lokalizacje rozmieszczone w obrębie skrzyżowania ulic (przystanki Związkowa 01, 02, 03 i 05). Stanęły tam cztery nowe wiaty o długości 5 i 10 m. Do ich oświetlenia wykorzystywane jest zasilanie z paneli fotowoltaicznych, zamontowanych na dachach obiektów. Znalazło się tam również miejsce na 33 stojaki rowerowe, z czego 20 jest pod zadaszeniem. Rowerzyści mogą także skorzystać z punktu naprawy jednośladów.

Z kolei w ramach przebudowy przystanków w rejonie ronda Dmowskiego (Unii Lubelskiej 01 oraz Tarasy Zamkowe 01), na ul. Podzamcze na wysokości pl. Singera powstał nowy przystanek Zamontowano na nim nową wiatę i wyświetlacz dynamicznej informacji pasażerskiej. Miejsce oczekiwania na środki transportu zbiorowego, wyposażono również w 15 stojaków rowerowych. W ramach zadania przebudowano pierścień ronda Mohyły. Jadąc od al. Unii Lubelskiej powstał dodatkowy lewoskręt w kierunku ul. Ruskiej, a na ulicy Podzamcze pas rowerowy przy zatoce.

Realizacja zadań drogowych miała miejsce również na ul. Turystycznej, w rejonie przystanku kolejowego Lublin-Zadębie. Przebudowano tę ulicę na długości 210 m. W celu wykonania przejścia dla pieszych z azylem poszerzona została jezdnia. Na jej części wymieniona jest konstrukcja oraz sfrezowana i ułożona nowa warstwa ścieralna na całym odcinku. Przystanki Hajdowska 01 i 02 wyposażono w nowe wiaty. W ich rejonie postawiono również 20 stojaków rowerowych, w tym 10 pod zadaszeniem.

Zespoły przystanków przesiadkowych powstały również przy Dworcu Głównym PKP na ul. Kunickiego oraz w rejonie ul. Mickiewicza. Ostatni zespół objął rejon skrzyżowania al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino. W jego skład wchodzą przystanki Poczekajka 01, 02 i 04.

Wszystkie zespoły przystanków przesiadkowych zostały wyposażone w system prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Przy przejściach przez jezdnię obniżono krawężniki do poziomu "zero", a w obrębie przystanków zastosowano specjalne płyty wskaźnikowe i kierunkowe. Dodatkowo, na przystankach, przy przejściach i na długich ciągach pieszych w odstępach około 50 m zlokalizowano siedziska, które pozwalają odpocząć osobom z ograniczeniami w mobilności. Nowe wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej, które zamontowano na przystankach posiadają ładowarki do zasilania urządzeń mobilnych. Zatoki przystankowe zyskały nowe betonowe nawierzchnie. Ponadto są także oświetlone i wyposażone w monitoring, co wpływa na bezpieczeństwo osób z nich korzystających.

Zespoły przystanków przesiadkowych to element projektu unijnego. Koszt zadania to blisko 11 mln zł, z czego 85% stanowią środki europejskie.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Bełchatów chce pozyskać środki na dworzec kolejowy i węzły

Przestrzeń

Bełchatów chce pozyskać środki na dworzec kolejowy i węzły

Redakcja/inf. pras. 27 stycznia 2023

Przemyśl planuje centrum przesiadkowe przy ul. Jagiellońskiej

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Bełchatów chce pozyskać środki na dworzec kolejowy i węzły

Przestrzeń

Bełchatów chce pozyskać środki na dworzec kolejowy i węzły

Redakcja/inf. pras. 27 stycznia 2023

Przemyśl planuje centrum przesiadkowe przy ul. Jagiellońskiej

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5