Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lublin wdraża inteligentny system zarządzania ruchem

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2015-06-02 14:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin wdraża inteligentny system zarządzania ruchem
Lublinfot. Szater/lic. CC BY SA 3.0
Lublin wybrał oprogramowanie PTV Group do zarządzania ruchem drogowym. Umożliwi ono łatwiejsze sterowanie ruchem w mieście, m.in. dostarczy koordynatorom ruchu wiarygodnych danych o sytuacji komunikacyjnej w mieście.

Celem władz miasta jest wdrożenie inteligentnego systemu organizacji ruchu według najnowocześniejszych standardów. Ma to skutkować przyspieszeniem przepływu ruchu i zachęceniem ludzi do częstszego korzystania z transportu publicznego. W planach jest między innymi lepsze zintegrowanie oferty transportu zbiorowego z transportem indywidualnym, optymalne dostosowanie rozkładów jazdy do potrzeb pasażerów, skrócenie czasów przejazdu, przetestowanie nowych wariantów tras oraz stworzenie solidnej, ogólnej bazy do podejmowania decyzji dotyczących nowych inwestycji. Oprogramowanie firmy PTV służy obsługującemu je przedsiębiorstwu do weryfikacji skutków konkretnych decyzji w modelu wirtualnym, porównywania różnych alternatyw i generowania wiarygodnych prognoz dotyczących potencjalnych scenariuszy.

Dla celów koncepcji i planowania firma doradcza wprowadzi kompletny system Traffic Software Suite marki PTV. PTV Visum służy do modelowania sieci komunikacyjnych i popytu na usługi komunikacyjne, do planowania oferty transportu publicznego oraz do tworzenia rozwiązań komunikacyjnych uwzględniających wszystkich przewoźników. PTV Vissim umożliwia planistom dokładną symulację sytuacji na drodze oraz zachowania kierowców na określonych węzłach komunikacyjnych. W ten sposób koordynatorzy ruchu uzyskują dokładne odzwierciedlenie sytuacji na drodze w określonym miejscu i mają możliwość modyfikowania zachowania uczestników ruchu. W szczegółowej analizie ruchu drogowego planistów wspiera aplikacja PTV Vistro.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce budują ITS

Komunikacja

Kielce budują ITS

Jakub Dybalski 08 lutego 2016

Branża drogowa upomina się o ITS i strefy Tempo30 w miastach

Przestrzeń

Branża drogowa upomina się o ITS i strefy Tempo30 w miastach

Jakub Dybalski 27 stycznia 2016

Wrocław chce być pionierem smart cities

Komunikacja

Wrocław chce być pionierem smart cities

Bartosz Józefiak 15 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5