Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lublin tnie komunikację. Rzadziej i bez kursów nocnych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-11-09 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZTM Lublin

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin tnie komunikację. Rzadziej i bez kursów nocnych
fot. MJ
Jak informuje ZTM Lublin, od 12 listopada zostanie wprowadzone szereg zmian w funkcjonowaniu komunikacji. Pasażerowie dłużej poczekają na autobusy i trolejbusy, nie będzie kursów nocnych.

Z powodu wprowadzenia kolejnych obostrzeń, takich jak nauczanie zdalne w szkołach i na uczelniach wyższych oraz pracy zdalnej m.in. w administracji publicznej, ZTM Lublin odnotował wyraźnie zmniejszony popyt na usługi świadczone przez komunikację miejską. Sytuacja ta została potwierdzona obserwacjami prowadzonymi na mieście przez pracowników ZTM.

W związku z tym od czwartku 12 listopada br. do odwołania obowiązuje nowy rozkład jazdy, zbliżony do tego, który obowiązywał już na początku września br:
  • podstawowy moduł kursowania głównych linii trolejbusowych i autobusowych w dzień powszedni - 20 minut (z wyjątkiem linii nr 151, 158, 159),
  • zawieszenie kursowania linii nocnych (N1, N2 i N3).
Ponadto, w uzgodnieniu z władzami Gminy Miejskiej Świdnik, w soboty i dni świąteczne ulegną zmianie kursy linii nr 55 wydłużone do Świdnika. Korekta ma na celu dopasowanie rozkładu jazdy do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w szpitalu w Świdniku.

Obowiązujący od czwartku rozkład jazdy dostosowujemy do aktualnej sytuacji popytowej, który ma zapewnić podstawowe potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w tym przede wszystkim zabezpieczyć dojazd i powrót do/z zakładów pracy, przy uwzględnieniu limitów wejść do pojazdu. ZTM zaznacza, że sytuacja w komunikacji miejskiej jest stale monitorowana i dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kina i siłownie zamknięte przez transport publiczny?

Prawo & Finanse

Kina i siłownie zamknięte przez transport publiczny?

simertra 04 listopada 2020

Niemcy: Mały lockdown bez ograniczeń w transporcie

Prawo & Finanse

Niemcy: Mały lockdown bez ograniczeń w transporcie

Artur Bogdanowicz, współpraca Łukasz Malinowski 29 października 2020

Warszawa apeluje: Pracujcie zdalnie, unikajcie komunikacji

Komunikacja

Warszawa apeluje: Pracujcie zdalnie, unikajcie komunikacji

Witold Urbanowicz 21 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5