Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Lublin porozumiewa się z operatorami hulajnóg

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-09-18 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin porozumiewa się z operatorami hulajnóg
fot. UM Lublin
Lublin podpisał porozumienia z operatorami hulajnóg – firmami Bolt i blinkee.city. To kolejny krok w kierunku porządkowania przez miasto sposobu korzystania ze środków transportu osobistego na terenie Lublina. W wyniku zawartego porozumienia, nowe regulacje będą wprowadzane sukcesywnie od dzisiaj.

– Podpisane porozumienie formalizuje współpracę na rzecz rozwoju mikromobilności w Lublinie. Z uwagi na brak regulacji w zakresie hulajnóg na poziomie ustawowym i jasnego określenia ich miejsca na drodze, podejmujemy takie próby na gruncie lokalnym. Porozumienie ma na celu uporządkowanie sposobu korzystania z hulajnóg, które umożliwią bezpieczne korzystanie ze wspólnych przestrzeni publicznych wszystkim uczestnikom ruchu – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Pierwszym systemowym krokiem porządkującym kwestię pozostawiania hulajnóg było wyznaczenie z końcem sierpnia 20 parkingów dla tych urządzeń. Po wprowadzeniu programu pilotażowego, miasto wspólnie z dwoma operatorami przystępuje do kolejnych działań. Dotyczą one przede wszystkim wyznaczenia konkretnych obszarów na terenie miasta, w których będzie obowiązywało ograniczenia prędkości, jak również zakaz parkowania środków transportu osobistego.

Na podstawie porozumienia ul. Krakowskie Przedmieście (od ul. Lipowej do ul. Królewskiej), Plac Litewski, Ogród Saski oraz Stare Miasto, będą miejscami z obniżoną do 12 km/h prędkością poruszania się hulajnóg. Jest to minimalna prędkość, z którą na elektrycznej hulajnodze można bezpiecznie utrzymać równowagę, a jednocześnie możliwie zbliżona do tempa poruszania się pieszego. Na wskazanym obszarze aplikacja nie pozwoli użytkownikom jechać powyżej ustalonej prędkości.

Wspólne działania miasta i operatorów dotyczą także wyznaczenia przestrzeni z zakazem parkowania. Hulajnóg nie będzie można pozostawiać w Ogrodzie Saskim, na Placu Litewskim, ul. Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Królewskiej) i terenie Starego Miasta w okresie funkcjonowanie ogródków gastronomicznych, czyli od 1 maja do 31 października. Zakaz parkowania we wskazanych lokalizacjach nie dotyczy miejsc, gdzie zamontowane są stojaki rowerowe. Użytkownik nie dokona zwrotu hulajnogi na obszarze wyłączonym, co będzie oznaczało, że w aplikacji nie będzie możliwe kliknięcie opcji sugerującej zwrot urządzenia. Brak takiej możliwości spowoduje, że karta użytkownika wprowadzona do aplikacji jako środek płatniczy będzie obciążana do momentu dokonania zwrotu poza obszarem wyłączonym. Czasowe wyłączenia określonych obszarów z ruchu i parkowania, będzie miało miejsce także w czasie organizowanych wydarzeń kulturalnych, jak np. Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński czy Inne Brzmienia. Ponadto aplikacje operatorów będą też wskazywać pożądane, wyznaczone przez Miasto parkingi.

Wszelkie niezbędne informacje o nowych zasadach korzystania z hulajnóg użytkownicy znajdą w aplikacjach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ministerstwo Sprawiedliwości chce uregulować zasady korzystania z hulajnóg

Prawo & Finanse

Ministerstwo Sprawiedliwości chce uregulować zasady korzystania z hulajnóg

Magdalena Romanowska 13 sierpnia 2020

Hulajnogi hive wracają na ulice w czerwonych barwach

Przestrzeń

Hulajnogi hive wracają na ulice w czerwonych barwach

Redakcja 01 czerwca 2020

E-hulajnogi Lime wracają do Poznania

Komunikacja

E-hulajnogi Lime wracają do Poznania

Redakcja 18 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5