Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Lublin ponawia przetarg na 20 elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-09-27 15:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin ponawia przetarg na 20 elektrobusów
fot. Ursus Bus
ZTM w Lublinie ogłosił nowy przetarg na dostawy 20 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów wraz z systemem ładowania. To już drugie podejście – pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem z powodu drogich ofert.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 nowych autobusów jednoczłonowych klasy maxi. Ponadto dostawa ma zapewnić system ładowania. Zamówienie obejmuje 11 sztuk ładowarek małej mocy (w tym 9 szt. ładowarek dwustanowiskowych o mocy większej lub równej 80 kW (2x40 kW) i 2 sztuki ładowarek mobilnych o mocy większej lub równej 40 kW). Wykonawca musi też dostarczyć jeden punkt ładowania, w skład którego wchodzą cztery sztuki ładowarek dużej mocy (ok. 450 kW) umożliwiających ładowanie autobusów EV poprzez złącze pantografowe lub wtyczkę. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowych kryteriów wyboru.

Termin składania ofert mija 9 listopada. W postępowaniu mogą startować firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy co najmniej 8 sztuk autobusów elektrycznych lub co najmniej 8 sztuk trolejbusów wyposażonych w autonomiczny układ jazdy zasilany z baterii litowo-jonowych, lub co najmniej 8 sztuk autobusów, w których jednostką napędową jest silnik/ silniki elektryczne, a podstawowym źródłem energii są baterie zasilane z wodorowych ogniw paliwowych. Wykonawca musi się też legitymować doświadczeniem w zakresie dostaw co najmniej 2 ładowarek o mocy nie mniejszej niż 120 kW każda do autobusów elektrycznych łączących się z ładowanym autobusem za pomocą łącza pantografowego.

Kryteria wyboru to cena (60%), gwarancja (25%), warunki techniczne (10%), ekologia (5%). Termin realizacji zamówienia upływa 15 września 2020 r.

We wcześniejszym przetargu o dostawy autobusów rywalizowały dwie firmy. Solaris zaproponował 60,5 mln zł brutto, natomiast Ursus Bus – 58,0 mln zł brutto Obie oferty przekraczają budżet zamawiającego wynoszący niespełna 53 mln zł brutto. W tej sytuacji zamawiający w sierpniu unieważnił przetarg.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin nie znalazł dodatkowych środków na elektrobusy

Komunikacja

Lublin nie znalazł dodatkowych środków na elektrobusy

Witold Urbanowicz 09 sierpnia 2018

Solaris i Ursus rywalizują o elektrobusy dla Lublina

Komunikacja

Solaris i Ursus rywalizują o elektrobusy dla Lublina

Witold Urbanowicz 30 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5