Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lublin. Nowe elektrobusy najpewniej od Solarisa

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-02-28 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin. Nowe elektrobusy najpewniej od Solarisa
fot.
W Lublinie otwarto jedną ofertę na dostawę pięciu autobusów elektrycznych standardowej długości. Zgłosił się tylko Solaris, co więcej jego propozycja mieści się w budżecie zamawiającego.

Chodzi o przetarg rozpisany pod nazwą „Zakup taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej 5 szt. autobusów elektrycznych maxi”. Kwota, jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia wynosi 13 425 911,25 zł brutto. Jedyna oferta, którą złożył Solaris, opiewa na 13 407 000 zł brutto. Okres gwarancji na cały pojazd bez limitu kilometrów wraz z wszystkimi elementami stanowiącymi wyposażenie dodatkowe autobusu zadeklarowano na 60 miesięcy .

Wydaje się więc, że zaakceptowanie oferty z Bolechowa to formalność. Nowe autobusy będą niskopodłogowe, o długości 12 metrów, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką, bramki liczenia pasażerów oraz trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Lublin zamawia łącznie 12 autobusów elektrycznych. Oferty w drugim przetargu, na 7 pojazdów, mają zostać otwarte 4 marca. Rozpisano dwa osobne przetargi, bo finansowanie unijne dotyczy dwóch różnych projektów. Pięć autobusów z omawianego przetargu ma pomóc w udrożnieniu Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, a siedem „marcowych” to poprawa komunikacji w lubelskiej strefie ekonomicznej.

Dostawa autobusów przewidziana jest na kwiecień 2022 r. Pięć elektrobusów zostanie skierowanych na linię nr 2.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5