Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Lublin ma problem z PKS Zielona Góra. Umowa zerwana [Aktualizacja - godz. 15]

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2016-03-08 13:34
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin ma problem z PKS Zielona Góra. Umowa zerwana [Aktualizacja - godz. 15]
fot. ZTM Lublin
PKS Zielona Góra jest jednym z trzech operatorów wykonujących przewozy na zlecenie ZTM w Lublinie. Wczoraj w wyniku kontroli policji i Inspekcji Transportu Drogowego, na miasto wyjechało zaledwie 6 autobusów na 18. ZTM wzywa przewoźnika do niezwłocznego rozpoczęcia realizacji kursów i grozi wypowiedzeniem umowy.

Przewoźnik PKS Zielona Góra jest jednym z trzech operatorów wykonujących przewozy na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Obsługuje on 18 rozkładów w dzień powszedni, do których potrzebuje 8 standardowych autobusów oraz 10 przegubowych. Linie, na których wykonuje kursy to: 2, 3, 10, 15, 17, 18, 22, 40, 42, 44, 79, 85. Już od dawna lublinianie skarżą się, że jakość i komfort pojazdów, którymi PKS Zielona Góra świadczy swoje usługi, są na fatalnym poziomie. Dzisiaj być może wszystko się jednak zmieni.

– Od wczorajszego poranka nasze służby, odnotowały znaczne zaniechania kursów obsługiwanych przez operatora prywatnego PKS Zielona Góra – informuje Justyna Góźdź, inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami w Zarządzie Transportu Miejskiego w Lublinie. Taki stan rzeczy jest wynikiem kontroli, jaki przeprowadziła lubelska policja wraz z Inspekcją Transportu Miejskiego. – Dokonaliśmy jej, bo dotarły do nas sygnały, że przewoźnik realizuje kursy pojazdami niesprawnymi technicznie – wyjaśnia Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Służby w weekend skontrolowały 8 autobusów, a w poniedziałek kolejne 2. – Połowie skontrolowanym pojazdom odebraliśmy dowody rejestracyjne – dodaje rzecznik. Przyczyną był wyciek oleju oraz awaria układu kierowniczego. Potwierdziła się też niesprawność hamulców. Służby wykryły również nieprawidłowości w oponach i jej bieżnikach.

Jak informuje ZTM Lublin, z powodu problemów ze stanem technicznym pojazdów, na 322 kursy obsługiwane przez PKS ZG nie zostało wykonanych 183. – Rozkłady były wczoraj realizowane jedynie 6 autobusami. Dzisiaj (08.03.) przewoźnik realizuje kursy 12 pojazdami z 18, co również skutkuje brakiem realizacji kursów na znacznej części linii – mówi Justyna Góźdź.

W związku z zaistniałą sytuacją w ZTM w Lublinie powołano zespół, którego zadaniem jest przygotowanie scenariuszy w celu zapewnienia ciągłości obsługi komunikacyjnej. – Jednocześnie wezwaliśmy też przewoźnika do niezwłocznego rozpoczęcia realizacji kursów – zaznacza Góźdź. Jeżeli ten jednak nie wywiąże się z warunków umowy, czekają go przykre konsekwencje. – Najprawdopodobniej będziemy zmuszeni wypowiedzieć kontrakt PKS Zielona Góra. Ostateczne decyzje w tym zakresie zostaną podjęte jeszcze dzisiaj – dodaje urzędniczka z ZTM Lublin.

Lubelski organizator przewozów prowadzi również rozmowy z miejskim przewoźnikiem MPK Lublin oraz z Irex–1, innym prywatnym operatorem, w celu zabezpieczenia potrzeb przewozowych przez najbliższych kilka dni. – Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że będzie to wymagało czasu na wdrożenie. A jednocześnie będziemy myśleć o zleceniu przewozów „z wolnej ręki”, na co pozwala nam prawo – informuje Justyna Góźdź.

[AKTUALIZACJA] Po godz. 15:00 władze miasta poinformowały o rozwiązaniu umowy z PKS Zielona Góra.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź. Za miasto taniej busem

Komunikacja

Łódź. Za miasto taniej busem

Kasper Fiszer 24 marca 2016

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Komunikacja

Irex i Meteor od jutra w Olsztynie na najbliższe 10 lat

Martyn Janduła 29 lutego 2016

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Komunikacja

Mobilis chce wyznaczać wzorce – jak w Krakowie

Witold Urbanowicz 26 lutego 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5