Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Lublin i Białystok ze środkami unijnymi na trzy projekty komunikacyjne

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2017-06-27 16:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Ministerstwa Rozwoju

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin i Białystok ze środkami unijnymi na trzy projekty komunikacyjne
fot. MJ
Lublin i Białystok dostaną blisko 390 mln zł z programu Polska Wschodnia na rozwój komunikacji miejskiej. Dzięki realizacji dwóch projektów Lublin rozbuduje sieć trolejbusów oraz zakupi nowe pojazdy. Białystok przebuduje i dostosuje układ uliczny, a także zakupi 20 autobusów.

Dzisiaj (27 czerwca) zostały podpisane kolejne trzy umowy na realizację projektów z programu Polska Wschodnia. Lublin i Białystok dostaną w sumie blisko 390 mln zł dofinansowania unijnego.

Jeden z lubelskich projektów dotyczy rozbudowy i udrożnienia sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej o przemysłowej. Całkowity koszt inwestycji to 203,1 mln zł, w tym ponad 159 mln zł dofinansowania. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2020 r.

Zadanie to obejmuje przebudowę ul. Grygowej do przekroju dwujezdniowego wraz z buspasami i trakcją trolejbusową, w tym budowę brakującego odcinka sieci trakcyjnej na ul. Mełgiewskiej. Poza tym w zakres projektu wchodzą budowa i przebudowa wiaduktów, chodników, ścieżek rowerowych, przebudowa dwóch skrzyżowań na ul. Droga Męczenników Majdanka w celu dostosowania ich do potrzeb komunikacji miejskiej, remont mostu w ul. Fabrycznej, przebudowa ronda Lubelskiego Lipca '80 wraz z wlotami, zakup 21 sztuk ekologicznego taboru i rozbudowa systemu dynamicznej informacji przystankowej.

Drugi lubelski projekt poświęcony jest niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej. Na realizację projektu Lublin otrzyma 123,77 mln zł, a całkowity koszt inwestycji to 174,8 mln zł. Termin ukończenia zaplanowano na 2021 r.

W ramach projektu planowana jest przebudowa ul. Szeligowskiego i Choiny wraz z budową sieci trakcyjnej i przebudową skrzyżowań (Smorawińskiego, Chodźki, Szeligowskiego, Czapskiego), przebudowa skrzyżowania ul. Elsnera i al. Kompozytorów Polskich, zakup trolejbusów i autobusów (razem 44 pojazdy), rozbudowa systemu informacji pasażerskiej na przystankach oraz budowa systemu biletu elektronicznego z montażem stacjonarnych biletomatów na terenie całego miasta.

Białostocki projekt poświęcony jest rozbojowi infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku. Miasto otrzyma ponad 105,2 mln zł dofinansowania, a całkowity koszt inwestycji opiewa na 161,7 mln zł. Realizacja projektu zakończy się 31 grudnia 2019 r.

Na inwestycje na zrównoważony transport miejski zarezerwowano w programie operacyjnym Polska Wschodnia ogółem ok. 1,5 mld zł. Beneficjenci to miasta wojewódzkie Polski Wschodniej. Do tej pory podpisano już 10 umów na realizację projektów o łącznej wartości dofinansowania 1,1 mld zł. Aktualnie trwa ocena ostatnich czterech projektów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce dostały 231 mln zł na poprawę komunikacji. Będą nowe drogi

Prawo & Finanse

Kielce dostały 231 mln zł na poprawę komunikacji. Będą nowe drogi

Witold Urbanowicz 14 czerwca 2017

Polska Wschodnia: Bez udziału państwa na kolei lepiej nie będzie

Komunikacja

Polska Wschodnia: Bez udziału państwa na kolei lepiej nie będzie

Martyn Janduła 09 września 2016

PKP zmodernizuje dworce na wschodzie kraju. Ruszyły przetargi

Przestrzeń

PKP zmodernizuje dworce na wschodzie kraju. Ruszyły przetargi

inf. prasowa 02 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5