Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Lublin: Budimex z najkorzystniejszą ofertą na dworzec autobusowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-21 10:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lublin: Budimex z najkorzystniejszą ofertą na dworzec autobusowy
mat. UM Lublin
W Lublinie trwa przetarg na budowę zintegrowanego centrum komunikacyjnego Lublinie, czyli nowego dworca autobusowego o efektywnej formie architektonicznej. Założono też przebudowę okolicznego układu ulic. Budimex – jeden z sześciu oferentów – poinformował właśnie, że jego oferta została najwyżej oceniona.

Przedmiotem przetargu jest budowa zintegrowanego centrum komunikacyjnego, czyli nowego dworca autobusowego znajdującego się pomiędzy ulicami Młyńską, Gazową oraz Dworcową w Lublinie. Przewidziano budowę podziemnego garażu, budynku usługowego i administracyjnego ze zintegrowanym zadaszeniem peronów. Kilkadziesiąt stanowisk ma być zgrupowanych przy trzech peronach. Na dachu dworca zaplanowano taras widokowy.

Przewidziano również przebudowę układu drogowego. Zakres zamówienia obejmuje kompleksową przebudowę ul. 1 Maja od skrzyżowania z ul. Dworcową i ul. Pocztową do pl. Bychawskiego. Ponadto założono rozbudowę Krochmalnej, Stadionowej, Młyńskiej, Dworcowej, Pocztowej, Kunickiego, pl. Bychawskiego oraz budowę Gazowej i drogi łączącej Gazową i Młyńską. Na placu Dworcowym przewidziano deptak, 1 Maja i Młyńska zamienią się w woonerfy (ciągi pieszo-rowerowe), Dworcowa otrzyma reprezentacyjny charakter.

Termin składania ofert minął pod koniec sierpnia. Wystartowało sześć podmiotów z ofertami na kwoty od 231,5 mln zł do 288,8 mln zł brutto. Wszystkie przewyższały budżet określony na kwotę 226,6 mln zł.

Przetarg formalnie nie zakończył się, ale dziś (20 października) Budimex, który złożył najtańszą ofertę, poinformował o tym, że jego propozycja została najwyżej oceniona przez ZDiM w Lublinie. Jak zastrzega wykonawca, „powyższe nie oznacza wyboru oferty Budimeksu SA jako najkorzystniejszej, gdyż postępowanie dotyczące oceny ofert nie zostało ostatecznie zakończone”.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do 29 lipca 2022 r. Obiekt w Lublinie będzie kolejną sporą inwestycją dworcową Budimeksu. Firma remontowała i modernizowała dworce w Białymstoku i Kielcach, które zostały udostępnione podróżnym w ostatnich miesiącach.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy dworzec kolejowy w Nidzicy otwarty

Przestrzeń

Nowy dworzec kolejowy w Nidzicy otwarty

inf. pras oprac. JM 09 października 2020

PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń

Przestrzeń

PKP SA z przetargiem na przebudowę dworca kolejowego Zbąszyń

Witold Urbanowicz 10 września 2020

Rusza przetarg na projekt dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

Rusza przetarg na projekt dworca Łódź Kaliska

Witold Urbanowicz 09 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5