Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łowicz. Miasto chce kupić autobusy i zmodernizować posiadane

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-05-04 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łowicz. Miasto chce kupić autobusy i zmodernizować posiadane
fot. Lukas 3z, lic. GNU/CC 4.0Solaris dla Łowicza
Już niedługo mieszkańcy Łowicza będą jeździć nowymi autobusami. Do miasta trafią cztery nowe autobusy MIDI, które zapewne zastąpią najstarsze jelcze. Za to pozostała część taboru zostanie zmodernizowana.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa czterech nowych autobusów miejskich klasy MIDI, wszystkich pochodzących od jednego producenta, a także modernizacja siedmiu autobusów będących w posiadaniu MZK Łowicz. To sześć Solarisów Urbino 10 z 2010 r. a także jeden Jelcz M101 starszy o dwa lata.

Zamawiający nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia, więc nie wiadomo jak poważna ma być wspomniana modernizacja. Co jednak ciekawe, zamówienie nie jest podzielone na części, więc dostawę i modernizację będzie musiała wykonać ta sama firma.
Zgodnie z planem zamówień publicznych na ten rok miasto na zakup czterech autobusów chce przeznaczyć 3 mln zł netto. W ogłoszeniu o przetargu wskazano jednak, że cena nie jest jedynym kryterium przetargowym.

Od oferentów oczekuje się dość dużych zdolności finansowych. Firma musi posiadać wolne środki lub zdolność kredytową w wysokości 3 mln zł, a także ubezpieczenie od czynności związanych z przedmiotem zamówienia w wysokości minimum 3 mln zł. Dodatkowo w zeszłym roku powinna się legitymować przychodem 10 mln zł, z czego 5 mln powinno się wziąć z działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Za to wymóg doświadczenia jest sformułowany dość ogólnie i polega na należytym zrealizowaniu podobnego zamówienia w którymś z państw unijnych w ciągu ostatnich trzech lat.

W Łowiczu czekają na oferty do 5 czerwca.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Toruń kupuje sześć autobusów

Komunikacja

Toruń kupuje sześć autobusów

Jakub Dybalski 04 maja 2017

Pierwsze elektryczne Solarisy we Francji

Komunikacja

Pierwsze elektryczne Solarisy we Francji

Jakub Dybalski 04 maja 2017

Pabianice: Remontu sieci wymaga prawo

Komunikacja

Pabianice: Remontu sieci wymaga prawo

Kasper Fiszer 04 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5