Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łowicz: Autobusy MZK nie zabierały dzieci z powodu limitów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-09-04 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łowicz: Autobusy MZK nie zabierały dzieci z powodu limitów
fot. Lukas 3z, lic. GFDL
W ostatnich dniach uczniowie szkół w okolicach Łowicza, znajdującego się w czerwonej strefie, mieli problem z dojazdem do szkół. Autobusy MZK – z uwagi na limity – nie zabierały wszystkich chętnych z przystanków.

Łowicz znajdował się do niedawna w czerwonej strefie, a to oznacza dodatkowe obostrzenia – m.in. w zakresie dopuszczonej liczby osób w pojazdach komunikacji publicznej. W przypadku autobusów MZK oznacza to możliwość przejazdu 17 bądź 22 pasażerów w zależności od typu taboru.

Ograniczenia te spowodowały, że wielu uczniów nie miało wczoraj (3 września) jak dojechać do szkół. – Córka jeździ autobusem, bo nie ma innego wyboru. Nawet nie ma jak pojechać rowerem do Łowicza, bo przy trasie (DK70), nie ma nawet chodnika – powiedziała jedna z mam, cytowana przez portal Łowiczanin.info.

W środę 2 września wpłynęło w sumie siedem skarg na funkcjonowanie komunikacji. Dyrektor MZK odpowiadał, że kierowcom – w przypadku zabrania większej liczby pasażerów – grożą mandaty. Jak twierdzi, pole do manewru jest niewielkie – z uwagi na brak środków i ograniczoną liczbę kierowców.

Teraz Łowicz wraca do „żółtej” strefy, co oznacza zwiększenie dopuszczalnej liczby osób. Ponadto na najbardziej oblegane kursy udało się jednak wysłać dodatkowy autobus. – Cały czas analizujemy sytuację, szukamy też dodatkowych kierowców, którzy mogliby pracować 2 - 3 godziny rano i obsłużyć dodatkowe kursy w godzinach szczytów. Niestety brak jest zainteresowanych, jeśli już to kierowcy szukają zatrudnienia na pełny etat – mówi Bogdan Suchanek, dyrektor MZK, cytowany przez portal Łowiczanin.info. Dyrektor apeluje też, by ci, co nie muszą rano jechać autobusem, planowali podróż w innych godzinach – tak, by pierwszeństwo miały dzieci. Jednocześnie od 7 września odwieszona zostanie część kursów – głównie popołudniowych – co powinno sprzyjać rozłożeniu potoków.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa: Autobusy nocne na Kabaty pojadą przez ulicę Kłobucką

Komunikacja

Warszawa: Autobusy nocne na Kabaty pojadą przez ulicę Kłobucką

Rafał Dybiński 04 września 2020

Łowicz z jednym chętnym na dostawy autobusów

Komunikacja

Łowicz z jednym chętnym na dostawy autobusów

Witold Urbanowicz 30 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5