Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Londyn. Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro za 1,5 mld funtów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-11-20 14:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Londyn. Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro za 1,5 mld funtów
fot. Siemens Mobility
Londyn. Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro za 1,5 mld funtów
Londyn. Siemens Mobility dostarczy 94 pociągi Inspiro za 1,5 mld funtów
Siemens Mobility podpisał kontrakt z London Underground (LUL), spółką córką przedsiębiorstwa Transport for London (TfL), odpowiadającą za system kolei miejskiej w stolicy kraju, na zaprojektowanie i budowę 94 pociągów dla londyńskiego metra. Kontrakt opiewa na sumę 1,5 mld funtów (ok. 7 mld zł) i ma na celu wymianę taboru jeszcze z lat siedemdziesiątych. Pociągi będą obsługiwały linię Piccadilly, a pierwsze dostawy rozpoczną się w 2023 r.

– Nasze nowe pociągi metra dla Londynu będą charakteryzować się znacznie zwiększoną pojemnością i częstotliwością kursowania na linii Piccadilly. Dzięki podpisaniu umowy wraz z utrzymaniem na cały cykl życia pojazdu możemy zadbać także o to, by mieszkańcy Londynu cieszyli się jak największą niezawodnością i dostępnością naszych składów – powiedziała Sabrina Soussan, szefowa Siemens Mobility.

– Wprowadzenie nowych pociągów na linię Piccadilly znacząco zwiększy jakość publicznego transportu dla milionów naszych podróżnych, linia będzie obsługiwała więcej pociągów, które będą kursowały częściej i bardziej niezawodnie w nadchodzących dekadach. Zamówienie ma na celu wymianę taboru na linii Piccadilly w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dostawy nowych pociągów rozpoczną się w 2023 r. i pomogą spełniać potrzeby nieustannie rosnącej populacji Londynu – powiedział Nigel Holness, dyrektor wykonawczy spółki London Underground. 

Londyńskie jak warszawskie

Nowe, przestronne pociągi dla linii Piccadilly są oparte na znanej z warszawskiego metra platformie Inspiro. Oferują pasażerom znacznie większy komfort podróżowania. Pociągi metra najnowszej generacji mają szersze drzwi, obszerniejsze przejścia i w pełni klimatyzowane wagony. Dodatkowo pokładowy system informacyjny pomoże podróżnym lepiej planować następny etap podróży.

W ramach kontraktu Siemens Mobility będzie odpowiadać za dostarczanie części zamiennych przez okres pięciu lat od daty oddania pierwszych pociągów. Siemens Mobility zapewni również wsparcie techniczne na cały 40-letni cykl życia pojazdów, po tym jak pierwotna gwarancja wygaśnie. Dodatkowo spółka LUL zamówiła pakiet usług cyfrowych opartych na technologii Railigent.

Będzie fabryka w Goole

TfL i Siemens Mobility chcą współpracować, aby budowa nowych pojazdów Inspiro dla Wielkiej Brytanii odbywała się przy udziale lokalnych podwykonawców. W marcu 2018 roku, spółka Siemens Mobility ogłosiła plany dotyczące fabryki pojazdów szynowych w Goole w hrabstwie East Yorkshire, gdzie Siemens Mobility planuje stworzyć do 700 miejsc pracy, co stworzy kolejne szanse na kontrakty dla 1700 podwykonawców w regionie.

Spółka LUL zamówiła pociągi w ramach programu mającego na celu unowocześnienie metra na liniach Piccadilly, Bakerloo, Central oraz Waterloo&City (Deep Tube Upgrade Programme). Do 2026 r. częstotliwość kursowania pociągów na linii Piccadilly wzrośnie z 24 do 27 pociągów na godzinę w czasie godzin szczytu. Linia obecnie jest używana przez 700 tysięcy pasażerów każdego dnia. W czasie najwyższych godzin szczytu pociągi będą kursowały co 135 sekund.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Metro, co rozwoziło pocztę

Przestrzeń

Metro, co rozwoziło pocztę

Witold Urbanowicz 12 listopada 2016

Ruszyło nocne metro w Londynie

Komunikacja

Ruszyło nocne metro w Londynie

Łukasz Pastor 23 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5