Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Londyn: Bloki nad liniami kolejowymi lekarstwem na brak gruntów

Dalej Wstecz
Autor:

Tomasz Kościelny

Data publikacji:
2017-11-09 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Global Rail News/The Telegraph

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Londyn: Bloki nad liniami kolejowymi lekarstwem na brak gruntów
Fot. mattbuck, lic. CCA 3.0/Wikimedia Commons
Ponad 250 tys. mieszkań mogłoby powstać w Londynie - zarówno nad liniami kolejowymi, jak i nad przebiegającymi przez miasto liniami metra. Według specjalnego raportu, rozwiązałoby to problem braku terenów pod budownictwo mieszkaniowe w stolicy Wielkiej Brytanii.

Grupa konsultantów technicznych opublikowała właśnie specjalny raport. Wyselekcjonowali oni linie zarządzane przez Transport for London w obszarze stref od 1 do 6, w rejonie których nie było mostów, tunelów ani dróg, oraz gdzie było co najmniej po 10 metrów dostępnego gruntu w każdą ze stron, licząc od krawędzi pasa, w którym biegną tory. Dokument wskazuje, że na terenie miasta jest ok. 1 142 km torów. Ich potencjał nie jest jednak prawie w ogóle wykorzystany w tym zakresie.

Konsultanci z grupy WSP brali pod uwagę budowę bloków do 12 kondygnacji. Na terenach, które przeszły wstępną weryfikację, można, według wyliczeń specjalistów, wybudować prawie 251 tys. mieszkań.

- Musimy być bardziej kreatywni w wykorzystywaniu przestrzeni. Tereny ponad liniami kolejowymi dają znaczącą możliwość zbudowania większej liczby mieszkań. Od strony technicznej jest to jak najbardziej możliwe i wcale nie takie nowe - powiedział Bill Price, dyrektor grupy WSP. - Nad tego typu projektami pracowaliśmy przez lata m. in. w Nowym Jorku. W tej chwili ww Londynie zajmujemy się inwestycją o wysokości ok. 55 kondygnacji oraz m. in. budową domów nad jedną ze stacji kolei Crossrail - dodał.

Od 2000 roku populacja Londynu wzrasta średnio o 95 tys. osób w skali roku. Tymczasem między kwietniem 2016 i marcem 2017 roku zostały zbudowane 6423 mieszkania. Według szacunków, aby zapewnić zapotrzebowanie, rocznie powinno być oddawanych ok. 50 tys. nowych mieszkań.

Opracowany przez WSP raport trafi do londyńskiego ratusza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ciechanów z ofertami na autobusy

Komunikacja

Ciechanów z ofertami na autobusy

Witold Urbanowicz 08 listopada 2017

Wrocław. Mandat za car sharing

Komunikacja

Wrocław. Mandat za car sharing

Jakub Dybalski 08 listopada 2017

Łódź odstępuje od planów likwidacji torowisk

Komunikacja

Łódź odstępuje od planów likwidacji torowisk

Kasper Fiszer 09 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5