Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Łomża kupuje sześć elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-03-08 13:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łomża kupuje sześć elektrobusów
fot. Solaris
Miasto Łomża rozpisało przetarg na dostawy sześciu 12-metrowych autobusów elektrycznych. Pojazdy miałyby zostać dostarczone w IV kwartale tego roku.

Wymagana długość pojazdów to 11-12,2 m. Autobusy mają pomieścić min. 71 osób, z czego co najmniej 20 pasażerów na miejscach siedzących. Zamawiający oczekuje jednego miejsca na wózek inwalidzki i/lub dziecięcy. Wymagane są drzwi w układzie 2-2-2, z czego drugie i trzecie mają otwierać się na zewnątrz (odskokowo-przesuwne). Pojazdy mają być w pełni niskopodłogowe, Wymagane są okna przesuwne, poręcze ze stali nierdzewnej o kontrastującej barwie (przynajmniej w części „chwytanej” przez pasażera), nagłośnienie, podparcia dla osób stojących, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD oraz zapowiedziami, monitoring, kasowniki. Pojazdy będą klimatyzowane oraz ogrzewane

Wymagane są silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 160 kW, akumulatory trakcyjne o dostępnej pojemości min. 160 kWh, zasięgu min. 140 km. Przewidziano ładowanie plug-in przy wykorzystaniu stacji ładowania i pomocnicze na kanałach serwisowych zajezdni przy wykorzystaniu ładowarki pokładowej lub zewnętrznej.

Termin składania ofert mija 11 kwietnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę składającą się z trzech pojazdów. O wyborze decydują cena (60%), okres gwarancji całopojazdowej (10%), okres gwarancji na baterie trakcyjne (4%), zużycie energii elektrycznej (8%), pojemność akumulatorów trakcyjnych (8%), wyposażenie pojazdu (5%), liczba miejsc siedzących (5%). Punktowane będzie zaoferowanie zabudowanej kabiny, jednego silniku centralnego, wyposażenie pojazdu w system odzyskiwania energii oraz ładowanie pozapokładowe. Pojazdy mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5