Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Łomianki mogą dołączyć do I strefy ZTM jeszcze w tym roku. A Otwock…

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-03-03 15:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łomianki mogą dołączyć do I strefy ZTM jeszcze w tym roku. A Otwock…
fot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 warszawa.wikia.com
Kolejne podwarszawskie gminy są zainteresowane przejściem z II do I strefy biletowej ZTM Warszawa. – Zmierzamy do tego, by Łomianki jeszcze w tym roku włączyły się do I strefy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jako ostatnie – od listopada 2016 r. – do I strefy ZTM dołączyły Marki. Dla pasażerów to realne oszczędności finansowe, przekraczające w skali roku nawet 1000 zł przy obecnych cenach biletów na I strefę i na dwie strefy. Gmina musi teraz jednak więcej dopłacać do komunikacji – zamiast 40% kosztów linii musi teraz pokrywać 60% kosztów.

– Wnioski na razie bardzo pozytywne. Rozmawiałam z panem burmistrzem przed trzema tygodniami i mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Co ważne, w obszarze pętli gmina buduje parking w systemie parkuj i jedź. Liczymy, że te sygnały będą jeszcze bardziej pozytywne – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Doświadczenia z Marek będą pomocne przy dalszym kształtowaniu układu stref biletowych. – Chcemy przeanalizować ten system przez okres ok. 10 miesięcy, by mieć ujęty także okres wakacyjny. W oparciu o te analizy będziemy analizować, co dalej. Zgłaszają się kolejne gminy, z którymi rozpoczynamy rozmowy – mówi Kaznowska.

Rozszerzenie I strefy jest jednak bardzo prawdopodobne. – Zmierzamy do tego, by Łomianki jeszcze w tym roku włączyły się do I strefy. Kolejny czeka Otwock – zapowiada Renata Kaznowska. Informacją tą podzieliła się podczas konferencji zapowiadającej zmiany w taryfie biletów ZTM i obniżenie cen biletów długookresowych na dwie strefy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Więcej wspólnego biletu w Warszawie. Trwają rozmowy z koleją

Prawo & Finanse

Więcej wspólnego biletu w Warszawie. Trwają rozmowy z koleją

Witold Urbanowicz 03 marca 2017

ZTM w Warszawie podpisał umowę z PKS Grodzisk. Do 2024 r.

Komunikacja

ZTM w Warszawie podpisał umowę z PKS Grodzisk. Do 2024 r.

Witold Urbanowicz 01 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5