Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łomianki: Trzy firmy rywalizują o dostawy dwóch autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-15 10:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łomianki: Trzy firmy rywalizują o dostawy dwóch autobusów
fot. BartekBD, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Spółka Komunikacja Miejska Łomianki otworzyła oferty w przetargu na dostawy dwóch nowych autobusów o długości 12 metrów. O to relatywnie niewielkie zamówienie rywalizuje aż trzech polskich producentów.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Komunikację Miejską Łomianki, jest dostawa dwóch nowych autobusów. Na realizację zamówienia przeznaczono maksymalnie 150 dni. Długość pojazdu określono na 11,5-12,1 m, a pojemność wynosić ma co najmniej 90 podróżnych, w tym m.in. 24 na miejscach siedzących. Autobusy mają być wyposażone w trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 i być pomalowane w barwy warszawskie.

Przed weekendem minął termin składania ofert. Wystartowały w sumie trzy polskie firmy, co jest sytuacją od wielu przetargów niespotykaną. O zamówienie ubiegają się Ursus Bus, który zaproponował cenę 2,017 mln zł brutto, Autosan z ceną 2,088 mln zł brutto i Solaris z ceną 2,509 mln zł brutto. W budżecie zamawiającego, określonego na kwotę 2,091 mln zł brutto, mieszczą się tylko dwie pierwsze oferty.

Cena, choć jest najważniejsza, nie jest jedynym kryterium wyboru. Pozostałe punkty (20%) można otrzymać za warunki techniczno-eksploatacyjne (20%). Podkryteria, które będą wzięte pod uwagę, to podatność do napraw powypadkowych – szyba przednia, a także podziału poszycia, konstrukcja szkieletu podwozia – wykonanie antykorozyjne, obsługa serwisowa klimatyzacji – ilość czynnika chłodzącego, liczba miejsc pasażerskich, a także termin dostawy.

Spółka KM Łomianki obsługuje własne linie autobusowe między Łomiankami a Warszawą (Ł-ki), a także linie podmiejskie ZTM Warszawa. Trwają teraz rozmowy na temat włączenia Ł-ek do systemu warszawskiej komunikacji miejskiej, a także wprowadzenia w Łomiankach I strefy biletowej ZTM.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łomianki kupują dwa autobusy

Komunikacja

Łomianki kupują dwa autobusy

Witold Urbanowicz 27 marca 2017

Warszawa: Dobra współpraca z Łomiankami. Będzie więcej?

Prawo & Finanse

Warszawa: Dobra współpraca z Łomiankami. Będzie więcej?

Witold Urbanowicz 23 listopada 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5