Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łomianki: Lokalna komunikacja będzie bezpłatna

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-12-21 16:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łomianki: Lokalna komunikacja będzie bezpłatna
fot. Mikiapole3, lic. CC BY-SA 3.0 warszawa.wikia.com
W Łomiankach od nowego roku szykują się spore zmiany w komunikacji miejskiej. Miasto wchodzi do I strefy ZTM Warszawa, dzięki czemu pasażerowie podróżujący do stolicy mniej zapłacą za bilety. Natomiast lokalne, wewnętrzne linie autobusowe będą bezpłatne.

Rada Miejska, na wniosek burmistrza, podjęła uchwały, których celem jest wprowadzenie darmowej komunikacji na terenie Łomianek. – Komunikacja miejska w znacznej części służy dzieciom i młodzieży w dotarciu do szkół na terenie naszej gminy, osobom starszym udającym się na wizyty do lekarza czy osobom dojeżdżającym do pracy. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na terenie gm. Łomianki wpłynie na komfort naszych mieszkańców, ułatwi im poruszanie się po Łomiankach oraz pozwoli na usamodzielnienie i uaktywnienie dzieci i młodzieży w ich dojazdach na zajęcia pozalekcyjne – mówi burmistrz Tomasz Dąbrowski, który zakłada, że dzięki zmianom więcej osób przesiądzie się z samochodów do autobusów.

Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2018 r. Wtedy też w Łomiankach zostanie wprowadzona I strefa biletowa ZTM. Co więcej, z wprowadzenia I strefy na terenie gm. Łomianki skorzystają także posiadacze Karty Rodziny 4+ i i R. W związku z podjętymi uchwałami rodziny wielodzietne, a także rodziny opiekujące się sierotami zupełnymi, dziećmi przebywającymi w rodzinach zastępczych oraz dziećmi niepełnoprawnymi z terenu gm. Łomianki będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów autobusami ZTM w ramach I strefy biletowej. Planuje się, że nastąpi to na koniec stycznia 2018 roku. Termin ten jest zależny od służb nadzoru Wojewody Mazowieckiego oraz ogłoszenia uchwał w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego.

Dotychczasowe linie zmienią też swoje oznaczenia. Linia ŁD stanie się linią nr 1, linia Ł4 przekształci się w 4, linia Ł3 w linię nr 3, a linia ŁDL w linię K. Linie ŁDS do kościoła w Łomnej i ŁZ zostaną zawieszone. Od Nowego Roku będą funkcjonować linie ZTM nr 150 na trasie Metro Młociny – Dziekanów Leśny (powstanie z połączenia linii Ł1 i Ł2), nr 750 na trasie Metro Młociny – Dębina/ Palmiry/ Sadowa (dawniej BIS), linia 701 zmieni się w linię 250, kursować będzie też między Młocinami a Dziekanowem Leśnym linia nocna N56. Od połowy roku będzie tez kursować linia 110 na trasie z CH Łomianki do stacji metra Marymont. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ZTM chce podpisać umowy długoletnie na przewozy. Nawet na 22 lata

Prawo & Finanse

ZTM chce podpisać umowy długoletnie na przewozy. Nawet na 22 lata

Witold Urbanowicz 26 maja 2017

Łomianki częścią stołecznej komunikacji miejskiej?

Prawo & Finanse

Łomianki częścią stołecznej komunikacji miejskiej?

Witold Urbanowicz 23 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5