Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie: Województwo zauważa problem bezpieczeństwa pieszych i szkoli kierowców

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
07-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: Województwo zauważa problem bezpieczeństwa pieszych i szkoli kierowców
fot. Jakub Pietrasiak, lic. CC BY-SA 4.0
Samorząd województwa łódzkiego zapewnia, że dostrzega problem niskiego bezpieczeństwa pieszych na drogach regionu. Z jednej strony buduje więc chodniki i ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich, co ma przynieść separację ruchu niechronionych uczestników od samochodów. Z drugiej zaś proponuje mieszkańcom szkolenia techniki jazdy, których elementem a być także praktyczna nauka unikania zagrożeń z udziałem osób postronnych.


Aktualnie każda inwestycja drogowa na sieci Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi wiąże się z budową lub modernizacją infrastruktury pieszej. Wzdłuż tras, zwłaszcza na terenie wsi i mniejszych miast, powstają wreszcie chodniki. O ich budowę starają się też zresztą mieszkańcy, corocznie wskazując tego rodzaju przedsięwzięcia w budżecie partycypacyjnym.

Konieczne jest także podnoszenie świadomości kierowców

To jednak nie wystarczy – twierdzą regionalne władze. Zorganizowały one więc drugą edycję cyklu szkoleń dla mieszkańców regionu mających prawo jazdy. Poprzednio lekcje odbyły się w 2021 r. i były skierowane do seniorów. Tym razem w programie mogą wziąć udział także osoby w wieku od 18 do 24 lat. Podobnie jak poprzednio, program skierowany jest też do osób powyżej 65. roku życia.

– Podniesienie umiejętności kierowców poprawia poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, także pieszych czy pasażerów transportu zbiorowego – podkreślił Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Samorząd zaznaczył też, że łącznie ponad 200 osób weźmie udział w szkoleniu bezpłatnie. Składa się ono z części teoretycznej i praktycznej, a obie zajmują łącznie ok. osiem godzin.

Rozszerzanie oferty transportu publicznego przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa?

Samorząd województwa poinformował też o planach otwarcia nowych regionalnych połączeń autobusowych. Mają one dowozić pasażerów do pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Od ok. dekady połączeń kolejowych i drogowych finansowanych przez UMWŁ systematycznie przybywa.

Czy przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa na drogach? Na razie rozszerzanie oferty nie przełożyło się na znaczącą redukcję liczby samochodów na drogach. To zaś jest głównym czynnikiem mogącym wpłynąć na zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5