Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzkie: Województwo inauguruje sezon turystyki rowerowej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2022-06-04 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Województwo inauguruje sezon turystyki rowerowej
fot. Kasper Fiszer
Samorząd województwa łódzkiego zachęca do skorzystania ze sporej sieci rowerowych szlaków turystycznych. Przygotował więc bezpłatne mapy, które będzie rozdawał podczas wydarzeń organizowanych przez UMWŁ. Znalazła się na nich ponad setka tras, w tym część o długości niemal 200 km.

Samorząd województwa łódzkiego zorganizował w jeden z majowych weekendów weekend pierwszy rajd rowerowy zakończony piknikiem. Wydarzenie ma symbolicznie otworzyć letni sezon rowerowy w regionie łódzkim, który ma być atrakcyjny nie tylko dla uczestników przejazdów zorganizowanych, ale i turystów indywidualnych. Urząd marszałkowski zapewnia, że przygotował bogatą infrastrukturę, która pomoże w planowaniu wypraw.

Setka tras, w tym część o sporej długości

– Samorząd województwa przygotował ponad 100 tras rowerowych. Są one oznakowane. Dzięki temu możemy zwiedzać najciekawsze miejsca naszego regionu – stwierdził wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba. Część szlaków prowadzi z Łodzi nad rzeki – Pilicę, Wartę i Bzurę. – Możemy więc turystykę rowerową uzupełnić o turystykę kajakową – zachęcał samorządowiec.

Region przygotował też mapy ze wszystkimi trasami rowerowymi, które będzie rozdawać mieszkańcom podczas różnego rodzaju wydarzeń. Pomocą w wyborze przebiegu wycieczki mają być też nazwy tras nawiązujące do ich charakteru. Jest więc m.in. Szlak Diabła Boruty, Szlak Carskich Łowów czy Szlak Bursztynowy.

Podróż rowerem można skrócić pociągiem ŁKA


Jedną z dłuższych tras jest ta prowadząca spod Łodzi przez m.in. Czarnocin do Sulejowa, gdzie znajduje się zalew, który jest popularnym celem wycieczek rekreacyjnych. Przejazd całego szlaku jest jednak zadaniem dla najwytrwalszych, bo trasa ma 195 km długości. Ułatwieniem dla osób, które chcą pokonać krótszy dystans, jest możliwość bezpłatnego przewozu roweru pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Za rower trzeba natomiast zapłacić w pociągach finansowanych przez UMWŁ, a uruchamianych przez Polregio. Ta spółka obsługuje obecnie trasy z Łodzi do Warszawy, Poznania, Częstochowy i Skarżyska-Kamiennej, a także z Wielunia do Tarnowskich Gór.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5