Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódzkie: Województwo chce więcej zieleni, w tym na przystankach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-04-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódzkie: Województwo chce więcej zieleni, w tym na przystankach
fot. Kasper Fiszer
Więcej atrakcyjnych parków, skwerów, małych przestrzeni zielonych i... przystanków autobusowych otoczonych roślinnością – czy taki będzie efekt ogłoszonego właśnie konkursu grantowego UMWŁ? Samorząd regionu chce wesprzeć gminy w działaniach zwiększających ilość zieleni w przestrzeni publicznej. Zadania mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

„Łódzkie ogrodem Polski” – pod takim hasłem realizowany ma być konkurs ogłoszony przez samorząd województwa łódzkiego skierowany do gmin. Władze regionu postulują, by w miastach, a także mniejszych miejscowościach znalazło się więcej terenów zielonych, i chcą dotować związane z tym przedsięwzięcia. Wśród działań, na które będzie można uzyskać wsparcie, są budowy parków, skwerów, alej kwietnych itp., ale także zielonych elementów infrastruktury budynków.

150 tys. zł np. na otoczenie przystanków autobusowych

Wśród potencjalnych zadań przewidzianych do realizacji urząd marszałkowski wymienia także „zielone przystanki”. – Chcemy pomóc urządzić nasz region, zazielenić go i sprawić, by był jeszcze piękniejszy niż teraz – komentuje Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. Łączna pula dotacji dla samorządów niższego szczebla to 3 mln zł.

– Na każdy z projektów można otrzymać do 150 tys. zł – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. – Chcemy zmobilizować samorządy, by zazieleniły każdą możliwą przestrzeń – dodał Grzegorz Schreiber. Wszystkie zadania mają zostać zrealizowane jeszcze w 2022 r.

Kolejnym „zielonym” elementem mogą być torowiska tramwajowe


Kolejne 2 mln zł z budżetuwojewództwa ma zostać przeznaczone na promowanie działań przyrodniczych, edukację i organizację pikników połączonych z sadzeniem drzew. W ich ramach ma zostać posadzone przynajniej 150 tys. roślin. Założonym efektem działań ma być zmiana postrzegania regionu i dostrzeżenie, że jest on bogaty i interesujący przyrodniczo.

Choć UMWŁ nie wskazał wprost takiej możliwości, innym elementem infrastruktury, który nadaje się do zazielenienia, są torowiska tramwajowe. Na razie nie wiemy, czy któraś z gmin złoży w konkursie projekty pośrednio powiązane z funkcjonowaniem transportu zbiorowego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5