Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie: Większa dotacja na remont tramwaju do Zgierza i Konstantynowa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
14-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: Większa dotacja na remont tramwaju do Zgierza i Konstantynowa
fot. Kasper FiszerTramwaj linii Łódź – Konstantynów
Dodatkowe środki wygospodarowane w ramach RPO oraz wsparcie z budżetu centralnego otrzymają podłódzkie gminy, które starają się wyremontować nieczynne linie tramwajowe do Zgierza i Ozorkowa. Ok. 4 mln zł trafi do Konstantynowa Łódzkiego, 9 mln zł – do Zgierza. Najprawdopodobniej pozwoli to na realizację długo oczekiwanych prac.

Władze województwa łódzkiego poinformowały dziś o przyznaniu dodatkowych środków na inwestycję tramwajową samorządowi gminy Konstantynów Łódzki. Łączna kwota wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego WŁ została zwiększona z ok. 11 do ok. 13,5 mln zł. Ponadto kolejne ok. 1,5 mln zł dołoży budżet państwa. Jak przekonuje marszałek Grzegorz Schreiber, skierowanie na ten cel pieniędzy krajowych nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy regionu z rządem.

Buda: Historia podziękuje marszałkowi za jego politykę transportową

W obliczu obecnych trendów rynkowych samorządy regionu i miasta zachowują dużą ostrożność w szacowaniu, czy środki w zwiększonej wysokości wystarczą, aby przeprowadzić inwestycję, dzięki której wznowione zostałoby kursowanie linii 43A do krańca w Parku Miejskim. – Rok temu wydawało się jednak, że ten projekt jest skazany na niepowodzenie, że tramwaje już nigdy nie dojadą do Konstantynowa. Teraz jest to realne – stwierdził przy tym marszałek.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podkreślał natomiast, że pozyskiwanie środków na cele związane z transportem zbiorowym jest jednym z ważnych elementów polityki władz województwa łódzkiego, co jest spójne z priorytetami rządowymi. – Komunikacja to priorytet, to konik, aby nie powiedzieć – fetysz marszałka Schreibera. Historia mu za te działania podziękuje – ocenił.

Zgierz czeka na wybór oferty

Marszałek Grzegorz Schreiber potwierdził także, że Zarząd Województwa Łódzkiego podjął pod koniec 2019 r. decyzję o zwiększeniu dofinansowania także w przypadku projektu zgierskiego. Na przywrócenie kursów do pętli przy pl. Kilińskiego przeznaczone będzie nie ok. 9, a ok. 18 mln zł wsparcia zewnętrznego. Władze miasta najprawdopodobniej będą mogły zatem rozstrzygnąć przetarg, w którym oferty znacząco przekroczyły zakładany budżet.

Ok. 2 mln zł dodatkowych środków pochodzić będzie z budżetu centralnego. Pozostała kwota wygospodarowana została dzięki przesunięciom w ramach RPO.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5