Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzkie: Seniorzy pojadą taniej?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-10-13 09:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Seniorzy pojadą taniej?
Fot. Michał Szymajda
Samorząd województwa łódzkiego rozważa wydawanie starszym mieszkańcom regionu kart rabatowych honorowanych przez jednostki podległe urzędowi marszałkowskiemu i firmy partnerskie. Program zniżek mógłby objąć także usługi transportowe, w tym oferowane przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Na razie nie zapadły w tej sprawie żadne wiążące decyzje, a propozycję organizacji programu rabatowego musi jeszcze rozpatrzyć sejmik województwa.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego poinformował, że rozpoczyna prace nad wprowadzeniem regionalnej Karty Seniora. Miałaby ona stanowić uniwersalny dokument uprawniający do pozyskiwania rabatów udzielanych osobom starszym przez różne podmioty rynkowe oferujące różnorodne usługi i produkty. W programie uczestniczyłyby wszystkie jednostki samorządu województwa i firmy, które podpiszą z UMWŁ stosowne porozumienie.

ŁKA nie podjęła jeszcze decyzji o przystąpieniu do programu

– Zarząd Województwa Łódzkiego wystąpił do Sejmiku Województwa Łódzkiego z propozycją uchwalenia programu mającego na celu wsparcie osób starszych, po 60. roku życia, pod nazwą „Karta Seniora Województwa Łódzkiego”. Partnerzy programu otrzymają specjalne naklejki promujące Kartę, które będą zamieszczane w miejscach świadczenia usług. Jednostką koordynującą realizację programu ma być Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi – czytamy w krótkim komunikacie prasowym. Na razie nie wiadomo, jaki jest realny termin rozpoczęcia emisji dokumentu.

Jedną z dziedzin, w których starsi mogliby liczyć na upusty, miałyby być usługi komunikacyjne. – Po akceptacji Karty Seniora przez Sejmik Województwa będziemy czekać na wszelkie propozycje przystąpienia do naszej akcji, także ze strony oferentów usług transportowych – mówi Jacek Grabarski z Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej UMWŁ. – W Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej takie decyzje jeszcze nie zapadły – dodaje przedstawiciel władz regionu.

W Świętokrzyskiem seniorzy z kartą uzyskują rabat na... wąskotorówce

Przypomnijmy jednak, że ŁKA już dziś oferuje swoim pasażerom spore zniżki udzielane ze względu na wiek. Osoby po 60. roku życia mogą kupować bilety wydawane w cenach zgodnych z tabelą „Łódzkie łączy” (stosowaną także przy wystawianiu biletów według kilku innych ofert). Są one o ok. 30 proc. niższe niż standardowe. Do skorzystania z promocji wystarczy dokument tożsamości potwierdzający wiek.

– Wprowadzenie Karty Seniora Województwa Łódzkiego ma być reakcją na zachodzące procesy demograficzne: spadek liczby ludności oraz starzenie się społeczeństwa – stwierdził marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. - Z jednej strony odnotowujemy ujemny przyrost naturalny i negatywne saldo migracji, z drugiej zaś wydłuża się przeciętna trwania życia – dodał. Podobny program rabatowy funkcjonuje już w województwie świętokrzyskim. Wojewódzka Karta Seniora nie uprawnia tam jednak do ulg komunikacyjnych (za wyjątkiem działającej w ruchu turystycznym Świętokrzyskiej Kolei Dojazdowej „Ciuchcia Express Ponidzie”).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Gocław z wygodną przesiadką na Trasę Łazienkowską w wykopie

Przestrzeń

Tramwaj na Gocław z wygodną przesiadką na Trasę Łazienkowską w wykopie

Witold Urbanowicz 13 października 2017

Ursus i Autosan w przemyskim przetargu na nowe autobusy

Komunikacja

Ursus i Autosan w przemyskim przetargu na nowe autobusy

mj / TP 12 października 2017

Bałdys: podwykonawcy są ofiarami odwróconego VAT-u

Prawo & Finanse

Bałdys: podwykonawcy są ofiarami odwróconego VAT-u

Elżbieta Pałys 13 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5