Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie: Nowe oznakowanie kilkuletnich przystanków ŁKA

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-05-13 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Nowe oznakowanie kilkuletnich przystanków ŁKA
fot. Kasper FiszerKilkuletnie tablice odchodzą do historii
Pół miliona złotych kosztować ma wymiana tablic i gablot peronowej informacji pasażerskiej na terenie województwa łódzkiego. Prace obejmują też szereg przystanków wybudowanych w ramach pierwszego etapu budowy systemu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Dotychczasowe oznakowanie nie było często zniszczone, ale zarządca infrastruktury argumentuje, że zostanie ono zastąpione oznaczeniami znacznie czytelniejszymi i jednolitymi w skali kraju.

W ramach poprzedniej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej, a więc zaledwie kilka lat temu, na terenie aglomeracji łódzkiej powstało kilka nowych przystanków kolejowych. W samej Łodzi były to Łódź Pabianicka, Łódź-Dąbrowa, Łódź-Radogoszcz-Zachód oraz odbudowane Łódź-Stoki, Łódź-Arturówek i przesunięty nieco Łódź-Radogoszcz z nową nazwą Łódź-Marysin. Poza stolicą regionu nowe perony wybudowano w Zgierzu (Jaracza), Glinniku (Wieś), Ozorkowie (Nowe Miasto) i Domaniewicach (Centrum). Szereg istniejących już wcześniej przystanków został wyremontowany.

Ponad sto przystanków w regionie z nowym oznakowaniem

Jak zwrócili uwagę nasi czytelnicy, na części ze wspomnianych przystanków trwa wymiana relatywnie nowych i niezniszczonych tablic informacyjnych. Wcześniej zamontowano bowiem znaki niezgodne z aktualnym standardem zarządcy infrastruktury, PKP PLK. Ten zapewnia, że podejmowane przez niego działania mają sens, bo nowe tablice będą lepiej widoczne i zapewnią lepszą orientację w terenie.

Program wymiany oznakowania obejmuje przy tym nie tylko przystanki, na których w ostatnich latach prowadzono działania inwestycyjne. – Do tej pory zamontowano blisko 80 tablic z nazwami stacji i przystanków oraz około 60 tablic z numeracją torów i peronów na 12 stacjach i przystankach na terenie Łodzi oraz w miejscowościach województwa łódzkiego, m.in. w Koluszkach, Milejowie, Borszewicach czy Dobroszycach koło Radomska – mówi Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – W tym roku nowe tablice powstaną na kolejnych 23 stacjach i przystankach – zapowiada.

Zintegrowane oznakowanie dojść na perony, jednolite gabloty rozkładowe

Wymienione ma zostać oznakowanie m.in. w Łodzi (na Dworcu Kaliskim i na używanym jedynie sporadycznie przystanku Olechów-Wschód), Skierniewicach i Płyćwi. – Łącznie inwestycja obejmie ponad 35 peronów w aglomeracji łódzkiej i województwie łódzkim – podsumowuje nasz rozmówca. Dodaje on, że podobne prace prowadzone są w całej Polsce.

– Oprócz tablic z nazwami stacji i przystanków oraz tablic z numeracją torów i peronów PLK zapewniają zintegrowane oznakowanie dojść do peronów oraz jednakowe gabloty informacyjne. Efektem tych działań będzie czytelna i spójna informacja pasażerska na wszystkich stacjach – ocenia przedstawiciel zarządcy infrastruktury. Koszt zrealizowanych i zaplanowanych na ten rok prac w zakresie informacji przystankowej na terenie samego tylko województwa łódzkiego wynosi przeszło pół miliona zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie chce nadal rozwijać ŁKA. Ale jak?

Komunikacja

Łódzkie chce nadal rozwijać ŁKA. Ale jak?

Kasper Fiszer 31 stycznia 2019

Łódź: Bilet na pociąg kupimy w tramwaju?

Komunikacja

Łódź: Bilet na pociąg kupimy w tramwaju?

Kasper Fiszer 15 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5