Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzkie: Mocno ograniczona oferta autobusowych przewozów wojewódzkich

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-03-30 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Mocno ograniczona oferta autobusowych przewozów wojewódzkich
fot. Kasper FiszerDworzec PKS Sieradz
Równolegle z dużymi ograniczeniami w przewozach komercyjnych z rozkładów jazdy autobusów regionalnych znikają kursy zecone przez samorządy. Największym organizatorem w województwie łódzkim jest samo województwo. Ograniczyło ono dostępną ofertę aż o ok. 40 proc.

Samorząd województwa łódzkiego przykładał w ostatnim czasie dużą wagę do funkcjonowania transportu publicznego w regionie i mocno podkreślał w swoich komunikatach, że zorganizował sieć połączeń autobusowych uzupełniających ofertę przewoźników kolejowych tam, gdzie nie docierają tory. We wrześniu zeszłego roku otwarte zostało 29 tras obsługujących w zasadzie każdą część województwa. W styczniu liczba linii wzrosła do 36.

Prawie połowa odjazdów wykreślona z rozkładów

Duże cięcia w ofercie przewoźników regionalnych, jakie opisywaliśmy już na naszych łamach, nie ominęły także podmiotów, które realizują kursy zlecone przez województwo. – Z uwagi na mniejsze zainteresowanie transportem autobusowym i mniejszą liczbę kierowców mogących wykonywać kursy oferta wojewódzkich przewozów autobusowych została ograniczona o ok. 40 proc. – poinformował nas Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Władze regionu nie przedstawiły przy tym konkretnej listy wprowadzonych cięć.

– Aktualne informacje o kursowaniu autobusów operatorzy przekazują na swoich dworcach, stronach internetowych, w mediach społecznościowych i bezpośrednio u kierowców realizujących przewozy – czytamy jedynie w przesłanym nam komunikacie. Skala zawieszeń jest przy tym u poszczególnych przewoźników bardzo różna. Z jednej strony PKS Bełchatów zawiesił swoją działalność niemal całkowicie, z drugiej PKS Łęczyca wskazuje na swojej stronie, że połączenia zakontraktowane z samorządem wykonywane są bez zmian.

Dalsze cięcia w ofercie komercyjnej, a PKS Łódź zniknie ze Rzgowa

Tymczasem wciąż trwają redukcje kursów komercyjnych obsługujących region łódzki. W miniony czwartek swoją ofertę połązeń Wieluń – Łódź ograniczył PKS Wieluń (utrzymuje jednak wciąż komunikację na tej trasie, co w kontekście połączeń w innych relacjach wydaje się dużym ewenementem). Również pod koniec zeszłego tygodnia swoje połączenia na trasie Piotrków Trybunalski – Łódź Fabryczna wstrzymał przewoźnik Orion.

Redukcje będą dotyczyły również przewozów zleconych przez gminę Rzgów. Od 1 kwietnia nie będą bowiem kursować autobusy PKS Łódź z Łodzi do Czyżeminka przez Rzgów oraz ze Rzgowa do Romanowa. Czekamy na stanowisko samorządu w tej sprawie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: MPK kupi 17 elektryków. Jest dofinansowanie RPO

Komunikacja

Łódź: MPK kupi 17 elektryków. Jest dofinansowanie RPO

Kasper Fiszer 21 stycznia 2020

Zgierz: Zwycięstwo w walce o 45. Co z tramwajem 46?

Komunikacja

Zgierz: Zwycięstwo w walce o 45. Co z tramwajem 46?

Kasper Fiszer 21 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5