Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzkie: Mniej autobusów ŁKA, zmartwychwstaje PKS Łódź

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-04-08 10:37
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Mniej autobusów ŁKA, zmartwychwstaje PKS Łódź
Fot. Kasper Fiszer
Nie kończą się ograniczenia w ofercie przewoźników autobusowych regionu łódzkiego. Z obsługi linii regularnych całkowicie wycofał się Dyliżans Bus, a ŁKA zmniejszyła liczbę swoich kursów komunikacji zastępczej. Do Poddębic znów jeździ za to łódzki PKS.

Na łamach portalu Rynek Kolejowy opisywaliśmy duże ograniczenia w rozkładzie jazdy pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W połowie marca wojewódzki przewoźnik rozpoczął cięcia, usuwając na czas epidemii m.in. ściśle aglomeracyjne kursy z Łodzi-Widzewa do Zgierza (większość) i na łódzki Olechów (wszystkie). W kolejnych tygodniach pasażerowie informowani buli o następnych redukcjach. Ostatni pakiet zmian, jaki wszedł w życie w poniedziałek 6 kwietnia, dotyczy połączeń realizowanych autobusami.

Trudniej do Łasku, trudniej do Bełchatowa

Z rozkładu jazdy wypadły tym razem autobusy zastępcze kursujące pomiędzy Łodzią Kaliską a Łaskiem, łącznie trzy pary kursów. – Spada liczba pasażerów – tłumaczy wprowadzenie zmian Joanna Osińska, rzecznik prasowy przewoźnika. Uszczuplony rozkład jazdy będzie obowiązywał co najmniej do 14 kwietnia. – O dalszych ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco – zapewnia nasza rozmówczyni.

Kolejne korekty pojawiają się w rozkładach jazdy regionalnych i dalekobieżnych przewoźników autobusowych. W ostatnim czasie wszystkie swoje kursy zawiesił m.in. Dyliżans Bus, istotny przewoźnik operujący w rejonie Bełchatowa. Nie funkcjonują więc linie z tego miasta do Łodzi, Ruśca i Szczercowa, a cięcia są tym dotkliwsze, że swoją działalność radykalnie ograniczył PKS Bełchatów.

Dworzec Północny nie jest już zupełnie pusty

Co bardzo zaskakujące, na odwrotny krok zdecydował się ostatnio PKS Łódź. Do końca marca przewoźnik zawiesił wszystkie swoje kursy regionalne i dalekobieżne za wyjątkiem tych zleconych mu przez gminę Rzgów, ale zapowiedział także, że usunie z rozkładu jazdy też i te połączenia. Koniec ich obsługi, który zaplanowano na 30 kwietnia, nie będzie jednak najprawdopodobniej oznaczać całkowitego zaprzestania działalności przewozowej przez tę łódzką spółkę.

W miniony poniedziałek wznowiona została bowiem obsługa jednej pary kursów z łódzkiego Dworca Północnego do Poddębic przez Konstantynów Łódzki. To jedyne połączenie, które realizowane jest obecnie z Dworca Północnego PKS przy ul. Smugowej. Wszystkie pozostałe – także małych przewoźników prywatnych – pozostają zawieszone.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5