Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie: ŁKA uruchomi linie autobusowe jeszcze w tym roku

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
11-04-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: ŁKA uruchomi linie autobusowe jeszcze w tym roku
fot. Piotr Borowiak, lic. CC BY 2.0
Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła przetarg na dostawę dwunastu autobusów do obsługi linii dowozowych. Organizatorem komunikacji będzie urząd marszałkowski, który już teraz finansuje szereg kursów regionalnych wykonywanych głównie przez przedsiębiorstwa PKS. Pierwsze nowe trasy mogą ruszyć jeszcze w tym roku.

W zeszłym tygodniu Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła długo oczekiwany przetarg na dostawę dwunastu autobusów spalinowych przewidzianych do obsługi połączeń regionalnych. Zamówienie jest efektem przyznania rządowego grantu z programu Polski Ład. Rozszerzenie oferty wojewódzkiego przewoźnika o trasy do miejscowości, w których nie ma stacji kolejowej, jest kolejnym krokiem rozbudowy systemu transportowego finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa łódzkiego.

Region liczy na szybką dostawę

Pierwsze z pojazdów mają pojawić się w Łodzi w ciągu ośmiu miesięcy od daty podpisania umowy z producentem. Z informacji udzielonych nam przez samorząd wynika jednak, że liczy on na szybkie przekazanie przynajmniej kilku egzemplarzy. – Przewozy z wykorzystaniem zamawianych pojazdów będą uruchamiane etapowo. Pierwsze kursy planujemy uruchomić już w czwartym kwartale tego roku – usłyszeliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Służby prasowe marszałka nie wskazują przy tym na razie, na jakich liniach będą kursować przeszło dwudziestomiejscowe autobusy. Nie wiemy też, gdzie będą garażowane. – Obecnie trwa analiza prawno-formalna właściwego wariantu organizacji przewozów – tłumaczy samorząd regionalny.

ŁKA obsługiwała już linie dowozowe – bez sukcesu

Zapowiadany start połączeń autobusowych ŁKA nie będzie pierwszym przykładem próby rozszerzenia oferty przewoźnika o linie dowozowe. W początkowym etapie budowy siatki połączeń przedsiębiorstwo utworzyło dowozowe linie autobusowe na terenie Głowna, Strykowa i Sieradza. Żadne z połączeń nie przetrwało jednak próby czasu.

Wówczas do obsługi tras wykorzystywano autobusy należące do firm zewnętrznych. Podobnie jest w przypadku konieczności uruchomienia komunikacji zastępczej w zamian za odwoływane z powodu remontu infrastruktury pociągi. Dotychczas ŁKA współpracowała m.in. z PKS-ami z Łęczycy czy Sieradza.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5