Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie: Kolejne autobusy ŁKA. Tym razem dowiozą do Koluszek

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
03-01-2024
Ostatnia modyfikacja:
03-01-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: Kolejne autobusy ŁKA. Tym razem dowiozą do Koluszek
fot. Tomasz Grala, UMWŁ
Z początkiem lutego zaczną kursować autobusy dowozowe ŁKA w powiecie łódzkim wschodnim. Miejscem przesiadek na pociągi dla mieszkańców Regien i Będzelina będzie stacja Koluszki. Przewoźnik postanowił też przedłużyć okres bezpłatnego korzystania z nowej usługi do połowy roku.

Autobusy linii ŁA5 połączą Regny z Będzelinem, przejeżdżając przez Redzeń, Słotwiny, Koluszki, Żakowice i Różycę. Trasa liczy 15 przystanków, w tym aż 5 w Koluszkach – być może autobusy zaczną odgrywać w tym mieście rolę komunikacji miejskiej. Przewidziano 14 par kursów dziennie. Podobnie jak inne linie ŁKA, będą one obsługiwane hybrydowymi Solarisami Urbino 10,5.

Pociągami ŁKA z Koluszek można dojechać nie tylko do Łodzi, ale również do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Drzewicy czy Skierniewic. Na stacji zatrzymują się również liczne pociągi PKP IC oraz Polregio. Drugim punktem styku z koleją będzie stacja Słotwiny, a trzecim – przystanek Żakowice Południowe.

Poprzednio uruchomione trasy linii dowozowych ŁKA to, w kolejności rozpoczęcia obsługi: ŁA1 Zelów – Łask, ŁA6 Parzęczew – Ozorków oraz ŁA7 Będków – Rokiciny. Podróżowanie nimi miało być darmowe do końca 2023 r. Dwa dni przed upływem tego terminu przewoźnik poinformował jednak o jego wydłużeniu: opłaty (według taryfy ŁKA z uwzględnieniem wszystkich zniżek) mają zostać wprowadzone dopiero 1 lipca bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że do 1999 r. do Regien dojeżdżały pociągi osobowe. Głównym generatorem ruchu była jednostka wojskowa. Przed kilkoma laty Ministerstwo Obrony Narodowej sfinansowało prace remontowe na linii 44 z Mikołajowa, która pozostaje przejezdna, choć służy – i zapewne będzie służyła – wyłącznie ruchowi towarowemu. Będzelin nie ma natomiast przystanku kolejowego, choć istnieje tu posterunek odgałęźny, przed laty obsługiwany przez osobną nastawnię o nazwie „Bęzelin” (sic!).
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5