Partner serwisu
Komunikacja

Łódzkie: Granty na przystanki autobusowe na obszarach wiejskich

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
17-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
08-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: Granty na przystanki autobusowe na obszarach wiejskich
fot. UMWŁ
Samorząd województwa łódzkiego przyznał dotacje na inwestycje lokalne zaproponowane przez sołectwa. Wśród wybranych przedsięwzięć znalazło się kilka zadań związanych z transportem. Będą to głównie działania z obszaru infrastruktury przystankowej.

Jedną z ostatnich decyzji podjętych przez ustępujący Zarząd Województwa Łódzkiego było przyznanie grantów sołeckich w ramach trzech skierowanych do lokalnych społeczności programów. Mają one wartość od 15 do 200 tys. zł, a w większości wsi pozwolą na doposażenie świetlic, sal Ochotniczych Straży Pożarnych itp. Wśród wyłonionych w konkursach wniosków znalazło się jednak także kilka o zupełnie innym charakterze.

Przystanki, chodniki i uspokajanie ruchu

– Rajmundów i Witoldów w powiecie kutnowskim zainwestują dotacje w budowę przystanków autobusowych – poinformował Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Stan infrastruktury pasażerskiej powinien więc poprawić się nieco na terenie gminy Łanięta w północnej części regionu. W Wygwizdowie w powiecie radomszczańskim, czyli na południu Ziemi Łódzkiej, sołtys zadecydował natomiast o uspokojeniu ruchu samochodowego poprzez montaż progów zwalniających.

W Bełchowie w powiecie łowickim powstanie nowy chodnik. – Miejscowość otrzymała grant w wysokości 100 tys. zł – informują służby prasowe UMWŁ. Jak podkreśla marszałek Grzegorz Schreiber, który stał w ostatnich latach na czele samorządu regionalnego, dotacje lokalne mają dobrze odpowiadać rzeczywistym potrzebom mieszkańców mniejszych miejscowości.

Ułamek środków na cele transportowe

Łącznie sołtysi otrzymali w tym roku wsparcie marszałka w wysokości ok. 38,5 mln zł. Na cele związane bezpośrednio lub pośrednio z transportem przeznaczony zostanie ułamek tej kwoty. Jak zaznacza UMWŁ, ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost wydatków regionu na granty sołeckie. Ich tegoroczna wysokość stanowi dotychczasowy rekord.

Urząd marszałkowski inwestował w infrastrukturę przystankową na wsiach także w ramach innych programów. Równocześnie znacznie rozbudował sieć połączeń realizowanych dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W ostatnim czasie tworzy natomiast system autobusowych linii dowozowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5