Partner serwisu
Komunikacja

Łódzkie: Duża popularność autobusów ŁKA w Leźnicy Wielkiej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
04-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
28-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TP

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: Duża popularność autobusów ŁKA w Leźnicy Wielkiej
fot. UMWŁ
Sukcesem okazało się wydłużenie linii autobusowej ŁKA Ozorków – Parzęczew do Leźnicy Wielkiej. Pasażerów przybyło również na trasie Łask – Zelów – Szczerców. Komunikacja dowozowa staje się coraz istotniejszą częścią oferty łódzkiego przewoźnika.

W marcu tego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna po raz pierwszy w swojej historii dotarła do leżącego w powiecie bełchatowskim Szczercowa oraz do Leźnicy Wielkiej (powiat zgierski). Samorządowy przewoźnik wydłużył wówczas trasy dowozowych linii autobusowych Łask – Zelów oraz Ozorków – Parzęczew. Oba połączenia funkcjonowały na krótszych odcinkach od 2023 r.

Jedna trzecia pasażerów więcej

Zwłaszcza w przypadku połączenia do Leźnicy jego wydłużenie okazało się sporym sukcesem frekwencyjnym. – Procentowy wzrost liczby przewiezionych pasażerów pomiędzy lutym a kwietniem tego roku na linii ŁA6 wyniósł 37 proc. – mówi bowiem Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Według wcześniejszych informacji spółki zapełnienie pojazdów na trasie Ozorków – Parzęczew oscylowało wokół średnio kilku osób na kurs.

Obejmowanie systemem połączeń dowozowych kolejnych miejscowości leżących w pewnym oddaleniu od linii kolejowych okazuje się więc póki co dobrym pomysłem na podniesienie zapełnienia autobusów w barwach przewoźnika. – Wzrost liczby przewożonych pasażerów obserwujemy na obu liniach po ich wydłużeniu – podkreśla nasza rozmówczyni. Jak informowaliśmy już wcześniej, stopniowo rośnie również frekwencja w pojazdach obsługujących nową trasę z Rogowa do Rawy Mazowieckiej.

Niewielka poprawa wyników na linii ŁA1

Jak wylicza przedstawicielka Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, autobusami linii ŁA1 Łask – Zelów – Szczerców podróżowało w kwietniu o 14 proc. pasażerów więcej niż w lutym, gdy trasa kończyła się już w Zelowie. Tu przyrost jest więc zdecydowanie mniejszy, zwłaszcza że luty jest miesiącem krótszym niż kwiecień. Statystykę w pewnym stopniu mogły też zaburzyć ferie szkolne.

W ciągu ostatniego roku ŁKA bardzo mocno rozwinęła sieć swoich linii autobusowych, co znacznie rozszerzyło listę miejscowości obsługiwanych przez wojewódzkiego operatora. Kolejne, tym razem niewielkie korekty w ofercie mają być wprowadzone w połowie czerwca. Wówczas zainaugurowane mają zostać pojedyncze kursy autobusowe na trasie Tomaszów Mazowiecki – Spała, które uzupełnią rozkład jazdy w porach, w których nie będą realizowane połączenia kolejowe.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5