Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzkie dofinansowało remont tramwaju do Konstantynowa. Co dalej?

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-02-14 16:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie dofinansowało remont tramwaju do Konstantynowa. Co dalej?
Fot. Kasper FiszerTramwaj linii 43
Nowy zarząd województwa łódzkiego wsparł środkami RPO remont torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Choć przeprowadzenie inwestycji wciąż nie wydaje się pewne, to ważny krok w kierunku zachowania połączenia satelickiego miasta z Łodzią. Stan infrastruktury jest tam obecnie na tyle zły, że na początku marca ruch tramwajowy zostanie wstrzymany.

Władze Konstantynowa Łódzkiego złożyły 20 grudnia zeszłego roku skorygowany wniosek o dofinansowanie remontu torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na terenie miasta. Prace remontowe miałyby pozwolic na zachowanie komunikacji na trasie do trójkąta manewrowego w Parku Miejskim, której stan jest obecnie na tyle zły, że zapowiedziano już zaprzestanie jej eksploatacji. Jak poinformował dziś samorząd województwa łódzkiego, zapadła już ostateczna decyzja w tej sprawie.

Potrzebne są jeszcze środki na wkład własny miasta

– W związku z zaniepokojeniem związanym z decyzją Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łodzi o wstrzymaniu kursów tramwaju 43 na trasie z Łodzi do Lutomierska informujemy, że na ostatnim posiedzeniu Zarządu Województwa Łódzkiego podjęta została decyzja o dofinansowaniu modernizacji torowiska tramwajowego na tej linii kwotą 11 mln 299 tys. 900 zł – czytamy w krótkim komunikacie prasowym. – Zadanie to zostało dofinansowane w trybie pozakonkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Cała inwestycja zatytułowana „Modernizacja torowiska tramwajowego w Konstantynowie Łódzkim” wyceniana jest na 16 mln 359 tys. zł – dodaje Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

– Podmiotem odpowiedzialnym za realizację przedsięwzięcia i beneficjentem pieniędzy unijnych jest miasto Konstantynów – zaznacza przy tym Urząd. Tymczasem nowy burmistrz tej miejscowości wskazywał niedawno, że gmina może mieć problem ze zgromadzeniem środków na wkład własny. Tym niemniej bardzo szybka reakcja władz regionu na problemy pojawiające się w aglomeracji może dawać duże nadzieje na zachowanie komunikacji tramwajowej.

Marszałek chciałby także zachowania komunikacji do Lutomierska

– Pragnę zadeklarować swoje poparcie dla modernizacji tramwajowych linii podmiejskich wymagających inwestycji – podkreślił marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Przekonywał, że jednym z celów nowych władz regionu jest stworzenie systemu transportowego o wysokiej jakości, który pozostawałby konkurencyjny wobec transportu indywidualnego. Podkreślił on jednocześnie, że z punktu widzenia władz regionu duże znaczenie ma też odcinek z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska.

Remont tej trasy ma w opinii marszałka poprawić dostęp mieszkańców do miejsc pracy, edukacji i usług społecznych. – Z uwagi na potencjał ludnościowy obszarów leżących w strefie bezpośredniego oddziaływania tej linii tramwajowej istotne jest zapewnienie dogodnego połączenia publicznym transportem zbiorowym – podsumował. Dodał, że mogłoby to mieć wpływ m.in. na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie chce nadal rozwijać ŁKA. Ale jak?

Komunikacja

Łódzkie chce nadal rozwijać ŁKA. Ale jak?

Kasper Fiszer 31 stycznia 2019

Łódzkie czyni kolejne starania ws. tramwaju do Pabianic

Komunikacja

Łódzkie czyni kolejne starania ws. tramwaju do Pabianic

Kasper Fiszer 11 stycznia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5