Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie chce być liderem integracji różnych środków transportu

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
08-09-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie chce być liderem integracji różnych środków transportu
fot. ŁKA
Czy województwo łódzkie najlepiej w kraju radzi sobie z integrowaniem różnych środków transportu zbiorowego? Tak twierdzą regionalne władze samorządowe, zapowiadając kontynuację dotychczasowej polityki. Ma ona przynosić wymierne skutki, bo łączone oferty bietowe cieszą się bardzo dużą popularnością.

Zarówno poprzedni – wywodzący się z Platformy Obywatelskiej pozostającej wówczas w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym – jak i obecny, związany z PiS, zarząd województwa łódzkiego inwestuje sporo w regionalny transport kolejowy. Pozwoliło to w ciągu ostatniej dekady rzeczywiście znacząco zmienić jego oblicze. Na kilku trasach przywrócono połączenia pasażerskie, w wielu lokalizacjach powstały nowe przystanki, istniejące wyremontowano, a na główne linie skierowano więcej pociągów. Praktycznie zakończyła się też wymiana wyeksploatowanego taboru na fabrycznie nowy (dla ŁKA) bądź jego modernizacja (w przypadku składów eksploatowanych przez Polregio).

Duża popularność biletu łączonego na kolej i komunikację miejską w Łodzi

Zgodnie z deklaracjami obecnych władz dalszy rozwój komunikacji zbiorowej ma być oparty o integrację różnych gałęzi transportu. Wynika to m.in. z dobrych doświadczeńsamorządu w dotychczasowych działaniach w tym kierunku. – Bardzo popularny jest np. Wspólny Bilet Aglomeracyjny – stwierdza Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. To oferta taryfowa obejmująca przejazdy pociągami ŁKA i Polregio oraz łódzką komunikacją miejską (a w niektórych przypadkach także autobusami miejskimi w mniejszych ośrodkach).

– Mamy też bilety zintegrowane (łączone) na połączenia PKS i ŁKA – przypominają służby prasowe marszałka. Podkreślają poza tym, że w ofercie wojewódzkiego przewoźnika znajdziemy poza tym bilety jednorazowe na przejazd pociągiem i komunikacją miejską. W ostatnim miesiącu taką możliwość uzyskali podróżujący w relacji z Łodzi do Włocławka. W porozumieniu z tamtejszym urzędem miasta Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczęła sprzedaż biletu, który uprawnia do 45-minutowego przejazdu autobusem miejskim.

Wkrótce pojawi się nowy regionalny cennik biletowy

– W realizacji strategii integracji publicznego transportu zbiorowego jesteśmy liderem w skali kraju – czytamy w przesłanym nam krótkim komunikacie. Choć trudno jest zmierzyć zangażowenie poszczególnych regionów w tym kierunku, nie ulega wątpliwości, że UMWŁ należy uplasować w tym zakresie w ścisłej czołówce. Wpływa na to m.in. praktyczna możliwość podróżowania na podstawie biletu miejskiego wszystkimi pociągami ŁKA, Polregio i PKP Intercity na terenie Łodzi.

Samorząd zauważa, że działania integrujące pozwalają zwiększać grupę osób zainteresowanych korzystaniem z transportu publicznego. Zapowiada więc kontynuację dotychczasowej polityki. Jednocześnie informuje, że trwają prace nad nowym cennikiem biletów kolejowych obowiązującym w pociągach zamawianych przez marszałka. Na razie nie wiemy, czy będzie on zakładał nowe udogodnienia dla przesiadających się na kolej z autobusów czy tramwajów.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5