Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódzkie: Bilety kolejowo-autobusowe dostępne w aplikacjach

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2020-01-30 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzkie: Bilety kolejowo-autobusowe dostępne w aplikacjach
fot. Kasper FiszerAutobus PKS Wieluń - jednego z przewoźników współpracujących z ŁKA
Zintegrowane bilety kolejowo-autobusowe w Łódzkiem można już kupować poprzez aplikacje mobilne. To duże ułatwienie dla podróżnych: do tej pory ich zakup był możliwy tylko u konduktora lub kierowcy. Na stacjach kolejowych i przystankach autobusowych zaczynają też pojawiać się rozkłady jazdy z zaznaczonymi połączeniami przesiadkowymi.

Otwarcie nowego kanału sprzedaży ma przede wszystkim poprawić dostępność transportu kolejowo-autobusowego. – Uruchomienie skoordynowanych z ŁKA linii ze środków funduszu rozwoju połączeń autobusowych okazało się sukcesem. Chcemy, by mieszkańcy województwa mogli korzystać z tych połączeń w jeszcze większym stopniu – deklaruje marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

– Koleo to najpopularniejsza aplikacja kolejowa w Polsce. Pobrały ją już ponad 2 miliony osób. Cieszymy się, że województwo łódzkie, w którym płacimy podatki, oraz ŁKA stawia na nowoczesną polską technologię – deklaruje Kuba Czajkowski z zespołu Koleo. Istnieje też inna możliwość zdalnego kupienia biletu zintegrowanego – można zrobić to poprzez aplikację SkyCash.

Jednocześnie z otwieraniem nowych kanałów sprzedaży ŁKA i władze województwa starają się poprawić informację pasażerską. – Od dwóch dni na wszystkich stacjach stycznych z połączeniami autobusowymi wiszą rozkłady jazdy z informacją o godzinach odjazdów i przyjazdów obu środków transportu. W najbliższych dniach podobne, choć w innym formacie, rozkłady jazdy znajdą się na przystankach autobusowych – zapowiada prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski.

Zintegrowane połączenia kolejowo-autobusowe uruchomiono w Łódzkiem we wrześniu ubiegłego roku. W styczniu wzbogacono ich sieć o kolejne połączenia, do systemu dołączyło też wtedy Polregio. Aby zachęcić pasażerów do korzystania z nowej oferty, skoordynowano rozkłady jazdy i wprowadzono zintegrowany bilet, tańszy średnio o 20% od osobnych biletów na pociąg i autobus w danej relacji. W efekcie linie autobusowe zaczynają stawać się kolejnym dopływem pasażerów do ŁKA. – Województwo łódzkie jest dziś stawiane innym regionom za wzór integracji transportu – podkreśla Malinowski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
ŁKA: Integracja z autobusami regionalnymi przynosi efekty

Komunikacja

ŁKA: Integracja z autobusami regionalnymi przynosi efekty

Roman Czubiński 11 listopada 2019

Łódzkie: Są wyniki „autobusów marszałkowskich”. Będą korekty

Komunikacja

Łódzkie: Są wyniki „autobusów marszałkowskich”. Będą korekty

Roman Czubiński 09 października 2019

Kolej podmiejska. Co Trójmiasto i Warszawa robią dobrze

Komunikacja

Kolej podmiejska. Co Trójmiasto i Warszawa robią dobrze

Jakub Dybalski 25 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5