Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzkie: Bilet strefowy na zmodernizowanej linii do Ozorkowa

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
27-01-2022
Ostatnia modyfikacja:
06-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzkie: Bilet strefowy na zmodernizowanej linii do Ozorkowa
fot. Kasper FiszerPociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
Znacznie spadły ceny biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na odcinku z Łodzi do Ozorkowa. Województwo chce dzięki temu promować transport kolejowy na trasie, na której właśnie zakończyła się modernizacja torów. Pociąg nie jest jednak w stanie zastąpić tramwaju, który nie kursuje pomiędzy Łodzią a Ozorkowem od czterech lat.

W grudniu zeszłego roku zakończył się remont torów kolejowych na linii nr 16 pomiędzy Zgierzem a Łęczycą. Inwestycja była podzielona na dwa niezależne zadania obejmujące odpowiednio odcinek Zgierz – Ozorków i Ozorków – Łęczyca. Realizacja pierwszego z nich była dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Po modernizacji trasy region obniża ceny biletów

Od stycznia pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej podróżujący pomiędzy Łodzią a Ozorkowem mogą korzystać z pociągów PKP Intercity dzięki wprowadzonemu wzajemnemu honorowaniu biletów przez obu przewoźników. Nie jest to jednak jedyna zmiana taryfowa dotycząca aglomeracyjnego odcinka trasy. – Rozszerzona zostaje oferta biletu strefowego – poinformował Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Zakończony remont pozwolił na skrócenie czasu przejazdu o ok. 10 minut, a w zależności od stacji początkowej przejazd z Łodzi do Ozorkowa zajmuje obecnie ok. pół godziny. Zachętą do wyboru kolei ma być jednak przede wszystkim cena biletu. Ozorków, a także mniejsze miejscowości Grotniki i Chociszew znalazły się bowiem w rozszerzonej strefie taryfowej A Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Bilet o niemal połowę tańszy


Bilet miesięczny, który uprawnia też do korzystania z komunikacji miejskiej na terenie Łodzi, kosztuje więc teraz 160 zł. Oznacza to bardzo znaczącą obniżkę, bo jeszcze w zeszłym miesiącu za bilet miesięczny z Łodzi do Ozorkowa trzeba było zapłacić 283 zł. Dodajmy, że w styczniu zwiększyła się liczba kursów ŁKA na linii nr 16 i obecnie przewoźnik oferuje tam 30 połączeń, licząc w obu kierunkach łącznie.

Nadal do Ozorkowa nie można natomiast dojechać z Łodzi tramwajem. Podłódzkie gminy nie porozumiały się bowiem w sprawie ewentualnego remontu zdegradowanej infrastruktury tramwajowej nieczynnej od 2018 r. linii nr 46. Tory tramwajowe biegną przez inne miejscowości niż kolej i pozwalały w przeszłości m.in. na obsługę Emilii,, Słowika czy zgierskiego osiedla Proboszczewice.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5