Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódzkie: Będą przetargi na remonty dworców w Skierniewicach i Rokicinach

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Łódzkie: Będą przetargi na remonty dworców w Skierniewicach i Rokicinach
fot. Travelarz CC BY-SA 3.0 pl Dworzec kolejowy w Skierniewicach
Po otwarciu trzech nowych dworców systemowych PKP SA zapowiadają modernizację kilku istniejących obiektów położonych przy szlakach kolejowych regionu łódzkiego. Dwa postępowania mają zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach. Dwa kolejne pojawią się po zakończeniu prac projektowych.

Polskie Koleje Państwowe poinformowały niedawno, że wkrótce ogłoszone zostaną postępowania przetargowe dotyczące budowy nowego dworca w Koluszkach oraz modernizacji istniejącego budynku na stacji Łódź Kaliska. Inwestycje dotyczące obiektów w ważnych węzłach komunikacyjnych regionu łódzkiego nie są jednak jedynymi działaniami w zakresie infrastruktury dworcowej zaplanowanymi przez największego zarządcę tego typu obiektów. Spółka przedstawia aktualną listę zadań przewidzianych do realizacji w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016 – 2023.

Powstały trzy nowe dworce systemowe

Część założonych w programie prac została już zakończona. – W sierpniu 2022 r. otwarty został nowy innowacyjny dworzec systemowy w Rogowie – mówi Bartłomiej Sarna z Wydziału ds. Współpracy z Mediami w Polskich Kolejach Państwowych. Zastąpił on stary budynek, który został zburzony. W maju podobne dworce modułowe zaczęły natomiast funkcjonować w Gorzkowicach i Wilkoszewicach.

Toczą się natomiast prace w Łowiczu Głównym. Tam dworzec ma zostać kompleksowo przebudowany – dodajmy, że w tym samym czasie modernizowana przez PKP PLK jest także sama stacja kolejowa wraz z układem torowym, systemem sterowania ruchem i infrastrukturą pasażerską. Dworzec był połączony z rozebraną przez PLK kładką nad peronami, na którą można było wyjść bezpośrednio z pierwszego piętra budynku.

Niebawem ogłoszone będą łącznie cztery postępowania

Tej jesieni mają zostać natomiast ogłoszone przetargi na przebudowy dworców w Skierniewicach i w i Rokicinach. Na razie zarządca nie przedstawia dokładnego zakresu prac – ten ma być opublikowany wraz z ogłoszeniem o postępowaniu. Nie wiemy także, kiedy zakończą się przebudowy. W dalszej kolejności ogłaszane mają być natomiast zamówienia na roboty w przypadku kolejnych dworców, których modernizacje są aktualnie projektowane.

Dptyczy to obiektów w Gałkówku i Płyćwi, które mają zostać dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W obu przypadkach prace nad dokumentacją są właśnie finalizowane. PKP SA na razie nie informują o szczegóowym harmonogramie przewidywanych robót.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5