Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódzki tunel średnicowy: Zarażeni pracownicy, wstrzymane prace

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
03-03-2021
Ostatnia modyfikacja:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódzki tunel średnicowy: Zarażeni pracownicy, wstrzymane prace
fot. UMŁ
Mimo zapowiedzi nie rozpoczęto na razie wiercenia tunelu średnicowego. Termin przekładano już kilkakrotnie. Jak podaje łódzkie wydanie Gazety Wyborczej, powodem opóźnienia jest tym razem koronawirus SARS-Cov-2, którym zainfekowali się pracownicy konsorcjum wykonawczego.

Według dziennika zachorowało kilkanaście osób, w tym specjalnie przeszkoleni operatorzy tarcz wiertniczych. Nie jest znana dokładna data wznowienia prac. Według nieoficjalnych informacji może ono nastąpić najwcześniej pod koniec bieżącego tygodnia. Wysłaliśmy pytania w tej sprawie do PKP PLK oraz wykonawcy.

Z myślą o łódzkiej inwestycji wykonawca zamówił w niemieckiej firmie Herrenknecht dwie tarcze TBM o średnicach 13 i 8,5 metra. Większa z nich po zmontowaniu w Łodzi została uroczyście uruchomiona 30 grudnia ubiegłego roku. Właściwe drążenie tunelu – w tempie ok. 15 metrów dziennie – miało rozpocząć się pod koniec stycznia, a następnie pod koniec lutego. Z tygodniowym poślizgiem w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi rozpoczęła się też budowa podziemnego przystanku Łódź Polesie w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego „Manufaktura”.

Łódzki tunel średnicowy to nowa, podziemna linia kolejowa, która połączy czołowy obecnie dworzec Łódź Fabryczną ze stacjami Łódź Kaliska i Żabieniec. Dwutorowy tunel po ok. 3 km rozwidli się na cztery nitki jednotorowe o łącznej długości ok. 4,5 km. Na linii powstaną trzy przystanki: Śródmieście (pod skrzyżowaniem al. Kościuszki – Zachodnia – Zielona), wspomniane już Polesie oraz Koziny (przy al. Włókniarzy).
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5