Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2021-07-17 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca
wiz. Urząd Miasta Łodzi
Homeport, operator nowej edycji Łódzkiego Roweru Publicznego, podał ostateczny termin uruchomienia systemu. Po blisko dwuletniej przerwie rowery znów będzie można wypożyczać za dwa tygodnie. Choć jednoślady nie dotarły jeszcze do Łodzi, w pełni gotowa – według zapewnień – jest infrastruktura stacji.

Wybór nowego operatora po wygaśnięciu kontraktu z firmą Nextbike (operatorem w latach 2016-2019) przebiegał jak po grudzie. Ogłoszono kilka przetargów, które z różnych powodów nie przyniosły rozstrzygnięcia. W końcu kolejne postępowanie wygrał Homeport, z którym umowa przewidywała oddanie do użytku pierwszych 50 stacji (zlokalizowanych w ścisłym centrum) z 500 rowerami do połowy maja. Pozostałych 100 wypożyczalni z 1000 rowerami miało być gotowych w połowie czerwca. Tuż przed zakładanym terminem operator poinformował jednak, że – z powodu opóźnień w produkcji rowerów – nie jest w stanie go dotrzyma, a z systemu będzie można korzystać dopiero w wakacje.

Homeport oraz łódzki Urząd Miasta tłumaczą poślizg zawirowaniami na globalnym rynku producentów osprzętu rowerowego. – Pierwsze gotowe pojazdy trafią do nas w najbliższych dniach. Końcówka lipca to czas, w którym przejdą regulację, przygotowanie i przegląd, aby pierwsze partie rowerów były gotowe dla łodzian na przełomie miesiąca – czytamy w wiadomości z łódzkiego magistratu. Pełna funkcjonalność systemu oraz jego docelowy zasięg (zbliżony do tego po rozbudowie latem roku 2017) mają zostać osiągnięte w sierpniu.

Wszystkie stacje dokujące zostały już sprawdzone i odebrane. Konstrukcja elektrozamka jest inna, niż w systemie Nextbike'a. Zamiast z boku przedniego widelca, zaczep przy rowerze będzie zlokalizowany centralnie z przodu, pod koszykiem. Ogólna specyfikacja jednośladów, ich parametry oraz wyposażenie będą natomiast raczej podobne do znanych łodzianom z lat 2016-2019.

Warto przypomnieć, że rowery firmy Nextbike nie zniknęły z łódzkich ulic całkowicie: w Łodzi działa kilkanaście stacji Wojewódzkiego Roweru Publicznego. Wypożyczalnie systemu finansowanego przez samorząd województwa są rozmieszczone głównie przy stacjach i przystankach kolejowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie dopiero w wakacje

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie dopiero w wakacje

Roman Czubiński 13 maja 2021

Łódź: Jaki będzie nowy Rower Publiczny?

Mobilność

Łódź: Jaki będzie nowy Rower Publiczny?

Roman Czubiński 21 lutego 2021

Łódzki Rower Publiczny: Jest umowa z Homeport

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Jest umowa z Homeport

Roman Czubiński 19 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5