Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Łódzki przetarg tramwajowy otwarty dla producentów spoza UE

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódzki przetarg tramwajowy otwarty dla producentów spoza UE
fot. MJ
W Łodzi trwa przetarg na dostawy 30 nowych tramwajów. Jeśli nie będzie dalszych zmian, oferty poznamy w październiku. Warunki przetargu dopuszczają producentów spoza Unii Europejskiej, którzy nie dostarczyli tramwaju na rynki unijne. Łódź, po pytaniach startujących, wymaga jednak, by udział towarów i części wyprodukowanych w krajach unijnych bądź z którymi UE zawarła umowę o równym traktowaniu, przekraczał 50%.

Zarząd Inwestycji Miejskich pod koniec lipca ogłosił przetarg na dostawy 30 nowych pięcioczłonowych tramwajów o długości w zakresie 28-33 m, z co najmniej 80% niskiej podłogi. Realizacja zamówienia potrwać ma do końca września 2022 r.

Łódzki przetarg jest otwarty dla szerokiego grona odbiorców. Mogą startować podmioty, które w ostatnich pięciu latach do momentu złożenia ofert wykonały dostawy obejmujące co najmniej 15 tramwajów w ramach jednego bądź kilku przetargów. Pojazdy muszą mieć min. 26 m długości, 70% niskiej podłogi i być wyposażone w napęd energoelektroniczny prądu przemiennego.

Zamawiający, w toku odpowiedzi na pytania potencjalnych oferentów, wydłużył okres referencyjny z trzech do pięciu lat. Zmniejszył też minimalną długość pojazdów, których dostawami musi wykazać się startujący, z 28 m do 26 m.

Podobnie jak wcześniej Warszawa, Łódź nie wymaga, by dostarczane tramwaje – którymi muszą wykazać się producenci w kwestii doświadczenia – były homologowane na terenie krajów Unii Europejskiej. W przypadku Warszawy efektem takich zapisów była wygrana koreańskiej firmy Hyundai Rotem.

Warszawa wymagała, by udział towarów pochodzących z państw członkowskich UE bądź państw, z którymi UE zawarła umowę o równym traktowaniu, przekraczał 50% (przy czym podmiot z Korei Południowej spełnia ten warunek w związku z podpisaną umową o równym traktowaniu). W toku odpowiedzi na pytania potencjalnych wykonawców Zarząd Inwestycji Miejskich, który organizuje łódzki przetarg, wprowadził takie samo wymaganie.

Po pytaniach startujących Łódź usunęła też punkt dotyczący niedopuszczania rozwiązań prototypowych i niesprawdzonych w seryjnej produkcji. Wykonawcy już nie muszą składać oświadczeń, że oferowane zespoły, układy i systemy są produkowane seryjne i eksploatowane przez innych zamawiających.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: Trwa przetarg na przebudowę trasy tramwajowej

Przestrzeń

Zgierz: Trwa przetarg na przebudowę trasy tramwajowej

Witold Urbanowicz 06 września 2019

Pabianice zawarły umowę na modernizację linii tramwajowej

Przestrzeń

Pabianice zawarły umowę na modernizację linii tramwajowej

Kasper Fiszer 05 września 2019

Łódź ofertami na projekt przebudowy Północnej wraz z pętlą

Przestrzeń

Łódź ofertami na projekt przebudowy Północnej wraz z pętlą

Witold Urbanowicz 30 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5