Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Zostaje 15-minutowa częstotliwość kursowania tramwajów.

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-09-01 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zostaje 15-minutowa częstotliwość kursowania tramwajów.
fot. Kasper FiszerTramwaje w Łodzi
Częstotliwość kursowania znakomitej większości linii tramwajowych i autobusowych w Łodzi pozostanie na poziomie 15 minut w dni robocze. To znacznie mniej niż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Na zmianę założeń rozkładu jazdy nie wpłynął powrót uczniów do szkół.

Jak informowaliśmy na naszych łamach w połowie miesiąca, Urząd Miasta Łodzi zlecił Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu obsługę znacznie mniejszej liczby kursów komunikacji miejskiej niż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Tuż przed wejściem w życie zmian wprowadzanych wraz z początkiem roku szkolnego miejskie władze przedstawiły założenia nowego rozkładu jazdy. Zgodnie z przewidywaniami oszczędności oznaczają pozostawienie znacząco obniżonej częstotliwości kursowania większości połączeń także po okresie wakacyjnym, a korekty dotyczyć będą głównie godzin kursowania.

Tylko kilka linii ze wzmocnieniami w godzinach szczytu

Przypomnijmy, że do marca tego roku podstawowy takt łódzkiej sieci tramwajowej i autobusowej wynosił 12 minut. – Linie tramwajowe i autobusowe będą od września kursować z częstotliwością bazową co 15 minut w dni robocze i co 15 minut w soboty – mówi Aleksandra Hac, zastępca rzecznika prasowego Hanny Zdanowskiej, prezydent miasta Łodzi. Liczba kursów sobotnich (i niedzielnych) co do zasady nie zmieni się więc względem sytuacji sprzed marcowych cięć.

Nasza rozmówczyni zaznacza przy tym, że kilka połączeń zostanie wzmocnione dodatkowymi kursami szczytowymi. Co 7,5 minuty w porach największego zainteresowania pasażerów obsługiwane mają być linie 2, 3 (na odcinku z pętli Marysin-Warszawska do centrum) i 8, a także 69, 70 i 81. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej MPK-Łódź wydłużona do pętli Północna ma zostać trasa „siódemki”, co poprawi sumaryczną częstotliwość na centralnym odcinku tzw. trasy ŁTR.

Wydłużone godziny kursowania linii uzupełniających

Dodatkowo wydłużone mają zostać godziy kursowania linii 10A i 11A uzupełniających kursy podstawowych wariantów dwóch najważniejszych łódzkich tras łączących odpowiednio wschód z zachodem i północ z południem miasta. – Będą one kursować od ok. 5:00 do ok. 18:00 wyłącznie w dni robocze – zapowiada Aleksandra Hac. W okresie wakacyjnym tramwaje te zjeżdżały do zajezdni w tzw. międzyszczycie.

Skalę wzmocnień należy jednak uznać za marginalną względem rozkładu jazdy z początku marca, zwłaszcza że na części tras o zwiększonej częstotliwości w godzinach szczytu już od kilku miesięcy uruchamiane są pojedyncze dodatkowe kursy. Liczba tramwajów i autobusów nie zmieni się więc w sposób zasadniczy względem okresu wakacji, i to pomimo powrotu uczniów do szkół.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5