Partner serwisu
Komunikacja

Łódź: Znamy rozkład jazdy tramwaju do Konstantynowa

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
27-06-2024
Ostatnia modyfikacja:
26-06-2024
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź: Znamy rozkład jazdy tramwaju do Konstantynowa
fot. facebook.com/Konstantynów Łódzki
Od poniedziałku tramwaje na linii podmiejskiej do Konstantynowa będą jeździły w godzinach szczytu co 15 minut i co 20 między nimi. Czas przejazdu całej trasy do Placu Wolności w Konstantynowie wyniesie 23 minuty, a w przeciwnym kierunku będzie o 4 min dłuższy. Mieszkańcy Lutomierska zamiast autobusowej linii zastępczej 43B otrzymają wydłużenie linii 94 z Retkini.

Jak wiemy z opublikowanego wczoraj (choć jeszcze nie na stronie łódzkiego MPK) rozkładu jazdy, tramwaje będą kursowały w dni powszednie od 3:15 do 23:03, a w soboty, niedziele i święta – od 4:23 do 22:33 (odjazdy z Łodzi). Widełki czasowe w przypadku Konstantynowa to odpowiednio: 3:59 – 23:49 i 4:59 – 23:09.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 6-8 i 14-18 przewidziano odjazdy w kierunku Łodzi co 15 minut, a od 4 do 6, od 8 do 14 i od 18 do 19 – co ok. 20 minut. Przez pozostałą część doby, podobnie jak w dni wolne od pracy, normą (z pojedynczymi wyjątkami) będą kursy co pół godziny. Rozkład ma charakter zbliżony do cyklicznego, choć zdarzają się odstępstwa od stałych końcówek minutowych.

Linia będzie obsługiwana taborem niskopodłogowym – dwukierunkowymi wagonami M8CN. Wagony jednokierunkowe nie będą na razie mogły obsługiwać linii: tymczasowy kraniec przy skrzyżowaniu al. Włókniarzy – Legionów ma formę zjazdu międzytorowego. Z powodu rozpoczęcia wakacyjnych remontów na pętlach Dworzec Łódź Żabieniec i Teofilów Szczecińska w pierwszych tygodniach po reaktywacji linii nie będą możliwe przesiadki na tramwaje linii 8 w stronę dworca Łódź Kaliska, centrum i Teofilowa.

Na odcinku Konstantynów – Lutomiersk komunikację będą zapewniać autobusy linii 94, wydłużonej z pętli na łódzkim osiedlu Retkinia. Czas przejazdu w kierunku Łodzi wyniesie 33 minuty, a do Lutomierska – 42 (różnica wynika z wjazdu kieszeniowego do wsi Kazimierz, wykonywanego tylko w jedną stronę). Kursy będą odbywały się co godzinę, a w godzinach szczytu w dni robocze – co pół. Będą one skomunikowane z tramwajami przy końcu ich trasy na konstantynowskim Placu Wolności.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5