Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Łódź: Znamy pierwsze oferty ws. rewitalizacji obszarowej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
26-07-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Trzy przetargi, które zostaną rozstrzygnięte w całości, jeden częściowo i dwa do powtórzenia – to bilans otwarcia ofert w pierwszych 6 postępowaniach na zadania w ramach rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Przyczyną niepowodzenia w części zadań były zbyt wysokie ceny ofert. Urząd Miasta twierdzi jednak, że ogólny przebieg i tempo postępów prac nad rewitalizacją nie daje powodów do niepokoju.

Przetargi na przebudowę ul. Tuwima między Targową a Kilińskiego wraz z czterema kamienicami, budynku przy Piotrkowskiej 106 oraz rewitalizację Parku Sienkiewicza zostaną rozstrzygnięte pozytywnie. W przypadku postępowania, które miało wyłonić wykonawcę ulic w kwartale Gdańska – Ogrodowa – Zachodnia (czwarty bok czworokąta tworzy wchodząca w skład innego zadania ul. Legionów), udało się rozstrzygnąć przetarg tylko dla Gdańskiej (dla Zachodniej i Ogrodowej procedura ma zostać jesienią powtórzona).

Negatywnym wynikiem zakończyły się przetargi na remont kamienic przy Kilińskiego 39 i Gdańskiej 1. Powodem było zaproponowanie przez oferentów cen znacząco wyższych od kosztorysów inwestorskich: magistrat planował odnowić budynek przy Kilińskiego za 444 tysiące złotych, tymczasem najniższa oferta opiewała na 546,4 tys. zł. Podobną skalę miało przekroczenie kosztorysu dla kamienicy przy Gdańskiej, a także w przypadku dwóch wspomnianych ulic. W większości propozycje kosztów były jednak – według przedstawicieli UMŁ – zbliżone do szacunków inwestora.

Jak podkreśla w komunikacie prasowym Aleksandra Hac z Urzędu Miasta, wiele ofert zostało złożonych przez firmy z regionu łódzkiego. W ocenie wiceprezydenta Łodzi Wojciecha Rosickiego dowodzi to, że podzielenie przetargów na mniejsze projekty było dobrą decyzją. Nie było też problemów z przestrzeganiem klauzul społecznych – każdy z oferentów deklarował zatrudnienie przy inwestycjach osób bezrobotnych. Większość firm budowlanych zaproponowała też wydłużenie okresów gwarancji i rękojmi na poszczególne elementy i materiały o rok lub dwa lata.

Tymczasem zbliża się termin otwarcia ofert w kolejnych postępowaniach. Najszybciej, jeszcze w lipcu, poznamy listę ubiegających się o kontrakt na przebudowę ul. Traugutta, remonty kamienic przy Narutowicza oraz przebicie kwartału między skrzyżowaniem Narutowicza – Wschodnia a ul. Sienkiewicza poprzez zaplecze budynku regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5