Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Zmiany w obsłudze osiedla Sąsieczno i podłódzkich Brzezin

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-04-02 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zmiany w obsłudze osiedla Sąsieczno i podłódzkich Brzezin
fot. Kasper FiszerAutobus MPK w Brzezinach
Do satelickich Brzezin nie dojedziemy już linią 90C. Nie oznacza to jednak cięć w rozkładach jazdy – autobusy będą teraz oznaczone jako 90B. Tam, gdzie dotychczas docierała linia o takim symbolu, dziś kursuje 82A. Podsumowujemy zmiany w układzie tras na Andrzejowie i w strefie podmiejskiej.

Jak poinformowało na swoich stronach internetowych MPK-Łódź, wraz z początkiem kwietnia zmieniają się oznaczenia autobusów jeżdżących z Łodzi do Brzezin. Dotychczasowy wariant linii 90 oznaczony literą C zostaje przemianowany na 90B. Łódzki samorząd tłumaczy, że korekta jest konsekwencją szerszych zmian, które weszły w żcie na początku roku.

Więcej autobusów na osiedle Sąsieczno

– Linia 90B na innej trasie funkcjonowała do 1 lutego tego roku i łączyła Janów z Sąsiecznem – przypomina Biuro Prasowe prezydent miasta Łodzi. Sąsieczno to perferyjne osiedle Łodzi położone na skraju dzielnicy Widzew. Dwa miesiące temu zamiast wariantu „dziewięćdziesiątki” skierowano tam wydłużoną linię 82A.

– Wcześniej jeździła ona z dworca Łódź-Widzew do pętli zlokalizowanej przy przystanku kolejowym Łódź-Andrzejów – informują służby prasowe miasta. Samorząd podkreśla, że teraz mieszkańcy Sąsieczna mają do dyspozycji znacznie więcej kursów niż do stycznia. Jrst ich teraz od 2,5 do 4 razy więcej w zależności od dnia tygodnia.

Procedowanie zmian w porozumieniu międzygminnym trwa

Przez kilka tygodni linia 90 miała więc jedynie warianty A i C. – Było tak ze względu na procedury związane z wprowadzaniem poprawek dotyczących zmiany numeru linii do porozumień międzygminnych z gminami Andrespol i Brzeziny – tłumaczą władze Łodzi w przesłanym nam krótkim komunikacie. Zwracają też uwagę, że konieczne było także zaktualizowanie uzgadnianych z sąsiednimi samorządami rozkładów jazdy.

Połączenie Widzewa z Brzezinami przez Bedoń obsługiwane przez łódzkie MPK wystartowało w 2015 r. Liczba kursów jest stosunkowo niewielka (sześć par w dni robocze, cztery w soboty i trzy w niedziele), nie jest to jednak jedyna linia spinająca miasto satelickie ze stolicą aglomeracji. Rozwój komunikacji podmiejskiej doprowadził w ostatnim czasie do zamknięcia linii obsługiwanej przez PKS Łódź.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5