Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź zdjęła sieć trakcyjną znad Konstantynowskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-18 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź zdjęła sieć trakcyjną znad Konstantynowskiej
fot. Kasper FiszerMijanka Brus
Trwa demontaż sieci trakcyjnej znad kolejnych nieczynnych odcinków łódzkiej sieci tramwajowej. Jak poinformował nas samorząd Łodzi, przewód jezdny zdjęto już znad ul. Konstantynowskiej na odcinku od pętli Zdrowie do granicy miasta. Zachowano jedynie krótki jej odcinek na wysokości muzealnej zajezdni Brus, co ma umożliwiać prowadzenie manewrów na terenie remizy, którą opiekuje się Klub Miłośników Starych Tramwajów.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy na naszych łamach o demontażu sieci trakcyjnej znad torowiska tramwajowego linii lutomierskiej na terenie Konstantynowa Łódzkiego. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym brakuje przewodu jezdnego nad nieczynnymi torami tramwajowymi. Na demontaż sieci trakcyjnej znad swojego fragmentu trasy biegnącej do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska zdecydowała się bowiem Łódź.

Przeprowadzono ewakuację części taboru historycznego

– Sieć na ul. Konstantynowskiej została zdjęta – potwierdza Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Przewód jezdny zachowano pozostawiono w obrębie mijanki Brus. Jak tłumaczy nasz rozmówca, chciano zachować możliwość manewrowania po terenie zajezdni tramwajowej o tej samej nazwie, w krótrj Klub Miłośników Starych Tramwajów prowadzi obecnie działalność muzealną.

– Sieć została tam wcześniej wymieniona i naprawiana – dodaje przedstawiciel ZDiT, zapewniając, że miasto będzie ją utrzymywać. – Informacja o demontażu pozostałej sieci została odpowiednio wcześniej przekazana do KMST i część wagonów została przeniesiona na teren zajezdni Chocianowice, aby można było je użytkować – informuje.

Miasto „dobrze rozumie potrzebę wznowienia kursów”

Tomasz Andrzejewski podkreśla, że ZDiT podejmuje działania mające na celu przebudowę trasy we współpracy z Konstantynowem Łódzkim. – Znamy i rozumieny potrzeby stowarzyszenia i konieczność obsługi zajezdni, a także potrzebę wznowienia kursów na linii do Konstantynowa – ocenił politykę Zarządu jego rzecznik. Obecnie trwa opracowywanie bilansu energetycznego na potrzeby koncepcji remontu.

– Posłuży on zarówno nam do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji, jak i do przetargu, który planuje ogłosić Konstantynów Łódzki – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy. Wznowienie ruchu na linii konstantynowskiej nie nastąpi jednak wcześniej niż w 2022 r. Nie ma konkretnych planów remontu linii lutomierskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź – Konstantynów: Tramwaj wróci dopiero za kilka lat

Komunikacja

Łódź – Konstantynów: Tramwaj wróci dopiero za kilka lat

Kasper Fiszer 02 listopada 2019

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Nie ma planów remontu trasy do Lutomierska

Kasper Fiszer 04 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5