Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Zbliża się remont ul. Północnej

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-12-21 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zbliża się remont ul. Północnej
fot. Kasper FiszerTramwaj na pętli Północna
Z ruchu wyłączone zostało torowisko na ul. Ogrodowej i Północnej w Łodzi. W najbliższym czasie ma się rozpocząć przebudowa tego ciągu. To inwestycja ważna m.in. dla wznowienia kursowania tramwajów na Doły.

W miniony poniedziałek 20 grudnia rozpoczęła się eksploatacja zmodernizowanego torowiska tramwajowego do Zgierza. Skierowana została tam linia nr 6, która na terenie Łodzi kursuje ciągiem ŁTR do pl. Reymonta, a następnie Przybyszewskiego i Puszkina do Rokicińskiej i dalej do pętli Widzew-Augustów. Jej przebieg w dużej mierze pokrywa się więc z dotychczasową trasą „siódemki” kursującej do 19 grudnia w relacji Północna – Widzew.

Zmiana trasy już teraz, początek prac w 2022 r.

Równocześnie zmienił się także przebieg „siódemki”, która nie dojeżdża już dziś na leżącą na skraju Śródmieścia i Bałut pętlę Północna (dawny Dworzec Tramwajów Podmiejskich). Kursy realizowane są teraz w dłuższej relacji do dworca Łódź-Żabieniec. Z obsługi wyłączony został jednak ciąg Północna – Ogrodowa na odcinku od Kilińskiego do Zachodniej (a więc na całym fragmencie, na którym istnieje torowisko).

Z eksploatacji wyłączona została też sama pętla Północna. Na nieczynnym fragmencie sieci nie toczą się na razie prace inwestycyjne, ale ma się to zmienić w ciągu kilku najbliższych tygodni. – W związku z planowanym przez Zarząd Inwestycji Miejskich rozpoczęciem przebudowy ul. Ogrodowej i Północnej na początku przyszłego roku podjęliśmy decyzję o zmianie trasy linii 7 wraz z uruchomieniem linii 6 – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Rusza także inwestycja na Dołach


Zapowiedziana na 2022 r. inwestycja jest oczekiwana już długo, bo stan techniczny torowiska w ul. Północnej oraz na samej pętli odbiegał od zadowalającego. W ostatnim czasie odcinek miał relatywnie niewielkie znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta, ale wcześniej był istotny z punktu widzenia obsługi tramwajowej osiedla Doły i Starych Bałut. Dwa lata temu trasa ta została zamknięta z uwagi na jej zły stan techniczny. W grudniu rozpoczęła się wreszcie jej modernizacja.

Należy też dodać, że kilka lat temu miasto poważnie rozważało likwidację torowiska w ul. Północnej oraz tamtejszej pętli. Ma ona jednak ostatecznie zyskać na znaczeniu, bo wkrótce przeprowadzona zostanie także przebudowa pobliskiego pl. Wolności. Ma on utracić charakter tramwajowego ronda. Dawny Dworzec Tramwajów Podmiejskich pozostanie więc jedyną czynną pętlą w tej części miasta.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie tramwaje wróciły dziś do Zgierza

Komunikacja

Łódzkie tramwaje wróciły dziś do Zgierza

Kasper Fiszer 20 grudnia 2021

Zgierz potwierdza: Tramwaj pojedzie 20 grudnia

Komunikacja

Zgierz potwierdza: Tramwaj pojedzie 20 grudnia

Kasper Fiszer 09 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5