Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Zawieszenie kursów także do Zgierza

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2018-01-29 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zawieszenie kursów także do Zgierza
Fot. Kasper FiszerTramwaj w Zgierzu
W najbliższą niedzielę przestaną kursować obie linie tramwajowe łączące Łódź ze Zgierzem: jadąca dalej do Ozorkowa 46 i kończąca bieg na zgierskim pl. Kilińskiego 45. To efekt ekspertyzy wykonanej na zlecenie MPK. Stan sieci trakcyjnej – także na odcinku graniczącym z Łodzią – ma bowiem zagrażać bezpieczeństwu podróżnych.

Dziś Urząd Miasta Łodzi potwierdził wcześniejsze informacje Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź o zawieszeniu kursowania tramwajowej linii 46. Ostatnie kursy mają odbyć się ostatecznie w sobotę 3 lutego, a w niedzielę na trasę wyjadą autobusy komunikacji zastępczej. Co więcej, wstrzymany zostanie także ruch na linii 45 łączącej Łódź ze zgierskim placem Kilińskiego.

Autobus będzie kursować rzadziej niż tramwaj

Na odcinku podmiejskim tramwaje obu tras kursują wspólnie na odcinku Helenówek – Kurak. Jak miał wykazać audyt stanu sieci trakcyjnej zlecony przez łódzkie MPK, stan techniczny nie pozwala na dalszą eksploatację także odcinka znajdującego się tuż za granicą Łodzi. – Wiemy już czarno na białym, że zagrożone jest bezpieczeństwo pasażerów – ocenił Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Nie mogliśmy podjąć innej decyzji – podkreślił.

– Najważniejsza informacja dla mieszkańców jest taka, że komunikacja zostanie utrzymana. Uruchomimy linie autobusowe Z45 i Z46. Śmiem twierdzić, że komunikacja zastępcza będzie miała wręcz lepszą jakość niż ta zapewniana przez tramwaj, który jeździ obecnie bardzo wolno – stwierdził prelegent. Autobusy obu linii będą kursować z częstotliwością półgodzinną, a więc niższą niż obecnie linie tramwajowe (obie kursują co 24 minuty). Punktem początkowym ma być pętla Świtezianki (Radogoszcz Wschód). Zachowane zostaną kursy nocne.

Zgierz planuje remont trasy linii 45

Samorządowiec zapewnił, że Łódź chciałaby zachowania komunikacji tramwajowej do miast ościennych. – Zależy nam, by w możliwie krótkim czasie rozpocząć kompleksową modernizację trasy do Zgierza i Ozorkowa – mówił. – Bez wsparcia zewnętrznego, np. ze szczebla ministerialnego, taką inwestycję będzie jednak przeprowadzić bardzo trudno – ocenił. Wszystkie gminy zadeklarowały jednak wspólne poszukiwanie środków. Najbliższe spotkanie samorządowców w tej sprawie ma odbyć się w połowie lutego.

Wydaje się, że o ile los połączenia do Ozorkowa jest niepewny, o tyle władze Zgierza podejmą inwestycje niezbędne do przywrócenia kursowania linii 45. – Dopinamy obecnie szczegóły remontu odcinka Kurak – plac Kilińskiego [a więc za rozwidleniem] – poinformował Bohdan Bączak, wiceprezydent Zgierza. Przypomniał też, że miasto ubiega się o dofinansowanie modernizacji trasy pomiędzy Helenówkiem a Kurakiem. – Wierzę, że tramwaj wróci także do nas. To czasowe zawieszenie, a nie likwidacja – stwierdził natomiast Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Komunikacja

Ozorków: Ostatni tydzień ruchu tramwajowego

Kasper Fiszer 27 stycznia 2018

Ozorków: Cięcia w rozkładzie czy zawieszenie kursów?

Komunikacja

Ozorków: Cięcia w rozkładzie czy zawieszenie kursów?

Kasper Fiszer 26 stycznia 2018

Łódź: Awaria biletomatu – brak kary za jazdę bez biletu?

Prawo & Finanse

Łódź: Awaria biletomatu – brak kary za jazdę bez biletu?

Roman Czubiński 23 stycznia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5