Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Łódź zapowiada remont zamkniętego torowiska na Limanowskiego

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
02-03-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Łódź zapowiada remont zamkniętego torowiska na Limanowskiego
fot. Kasper FiszerTramwaj na ul. Limanowskiego w Łodzi (fot. ilustracyjne)
Łódzki samorząd zapewnia, że niebawem rozpocznie się remont wyłączonego z ruchu torowiska w ciągu ul. Limanowskiego. Choć na razie nie znamy daty planowanej inauguracji inwestycji, ma ona być traktowana priorytetowo. – Już gromadzimy materiały – usłyszeliśmy w magistracie.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o kolejnym awaryjnym zamknięciu torowiska w Łodzi. Tym razem ruch został wstrzymany na ul. Limanowskiego pomiędzy Zachodnią a Zgierską. Podobnie jak w przypadku odcinków do pętli Doły, Koziny, Dąbrowa-Niższa i Marysin-Warszawska oraz fragmentu ul. Legionów, przyczyną jest zły stan techniczny infrastruktury. Dwie linie – 5 i 6 – zostały skierowane na objazdy.

Inwestycja ma być traktowana priorytetowo

Przewoźnik, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź, nie poinformował w swoim krótkim komunikacie o losach zamkniętego odcinka. Miasto zapewniło nas jednak, że nie zamierza likwidować torowiska ani trwale wyłączać go z eksploatacji. – Już teraz pracujemy nad remontem, szykując potrzebne do tego materiały – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Nie wskazał on przy tym dokładnej daty rozpoczęcia prac. Zapewnił jedynie, że samorząd chce wykonać je „w pierwszej kolejności”. Zapowiedział też, że w okresie wakacji miasto przeprowadzi roboty na innej trasie tramwajowej na Bałutach – prowadzącej do pętli Helenówek. Tamtejszy węzeł ma zostać przebudowany, by możliwe było wznowienie ruchu na remontowanej podmiejskiej linii biegnącej do pl. Kilińskiego w Zgierzu.

Sporo objazdów na Bałutach i w północnym Śródmieściu

Również w tym roku ma zacząć się inwestycja obejmująca torowiska w ul. Wojska Polskiego i Strykowskiej do pętli Doły. Trasa ta została w 2019 r. zamknięta z uwagi na wyeksploatowanie infrastruktury. Wówczas ruch przejęły autobusy zastępcze. Remontowana będzie także ul. Przybyszewskiego od Kilińskiego do al. Śmigłego-Rydza.

W związku z tym, że tramwaje linii 5 i 6 omijają teraz rejon Starych Bałut, zmienioną trasą kursuje również linia 1. Aby ul. Wojska Polskiego od pl. Kościelnego do Franciszkańskiej oraz Franciszkańska nie zostały pozbawione obsługi komunikacyjnej, „jedynka” nie kursuje obecnie przez pl. Wolności. Inne linie biegnące przez ten ważny węzeł również zostały skierowane na objazdy, bo remont chodnika przy ul. Pomorskiej uniemożliwia prowadzenie ruchu tramwajowego w stronę ronda Solidarności. Przebieg „piętnastki” i „siedemnastki” jest więc różny w zależności od kierunku jazdy.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5