Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź zapowiada integrację komunikacji miejskiej z ŁKA na Radogoszczu

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-05-06 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź zapowiada integrację komunikacji miejskiej z ŁKA na Radogoszczu
fot. Kasper FiszerGablota informacyjna na przystanku kolejowym Radogoszcz Wschód
Samorząd Łodzi zapowiada powstanie nowych przystanków autobusowych, które mają ułatwić przesiadki korzystającym z otwartego w marcu przystanku kolejowego na osiedlu Radogoszcz. Wbrew oczekiwaniom wyrażonym przez marszałka województwa przy peronie nie powstanie natomiast dodatkowy parking. Zarząd Dróg i Transportu argumentuje, że już dziś zorganizowano tam miejsca postojowe dla kilku samochodów.

Niedawno otwarty został nowy przystanek kolejowy Łódź-Radogoszcz Wschód zlokalizowany przy ul. Kreciej. Ma on ułatwić dostęp do kolei mieszkańcom pogranicza Łodzi i Zgierza, w tym przede wszystkim dużego blokowiska, z którego na peron można dojść pieszo. Infrastruktura kolejowa powstała dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Przesiadki będą dogodniejsze, ale nie bezproblemowe

Podczas konferencji towarzyszącej otwarciu przystanku marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber ocenił, że władze regionu wykonały już swoją część zadania. Zasugerował jednocześnie, że inwestycję kontynuować powinno miasto Łódź. To miałoby jego zdaniem wybudować parking i doprowadzić w pobliże peronu komunikację miejską, która ułatwiłaby przesiadki mieszkającym nieco dalej od przystanku.

Dotychczas najbliższym przystankiem autobusowym była pętla Os. Radogoszcz-Wschód znajdująca się przy ul. Świtezianki. Stamtąd do torów kolejowych pozostaje jednak kilkaset metrów. – Niebawem wykonamy nowe przystanki na ul. Świtezianki przy ul. Kreciej stanowiącej dojście do przystanku kolejowego – zapowiada teraz Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Istotnie skróci to odległość konieczną do pokonania pieszo. Nadal będzie ona jednak wynosić ok. 200 metrów. Należy przy tym zaznaczyć, że Krecia to wąska ulica o charakterze osiedlowym.

Nie będzie większego parkingu

– Obecnie jesteśmy w trakcie postępowań przetargowych na prace przy infrastrukturze tego typu w mieście – dodaje nasz rozmówca. Zaznacza też, że już obecnie bezpośrednio przy przystanku kolejowym jest kilka miejsc dla samochodów (powstały w ramach inwestycji kolejowej). – Na ten moment nie planujemy budowy dodatkowego parkingu – poinformował przedstawiciel miasta.

Z nowego przystanku na Radogoszczu korzystają pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługujące linię Łódź-Widzew – Zgierz. Zapewniają one nie tylko dojazd do niektórych oddalonych dzielnic Łodzi, np. na Stoki, ale i – dzięki przesiadkom, przede wszystkim na Widzewie – do innych miast regionu i kraju. Na obszarze Łodzi w pociągach obowiązuje miejska taryfa biletowa, można je więc traktować na równi z innymi środkami komunikacji organizowanej przez ZDiT.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5