Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Łódź: Zamknięta kolejna trasa tramwajowa – tym razem z uwagi na stan kamienicy

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2021-05-24 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Łódź: Zamknięta kolejna trasa tramwajowa – tym razem z uwagi na stan kamienicy
fot. Kasper FiszerTramwaj linii 5 na trasie objazdowej
Od soboty zamknięty jest ruch na ul. Warszawskiej, a tramwaje wrócą tam najwcześniej za kilka lat. Już w piątek awaryjnie przewozy wstrzymano natomiast na Kilińskiego. Tam prowadzenie komunikacji uniemożliwił stan jednej z kamienic stojącej w bezpośredniej bliskości toru tramwajowego.

Skala problemów, z jakimi muszą borykać się obecnie pasażerowie łódzkiej komunikacji miejskiej, nie maleje. Tuż po informacji o wstrzymaniu przewozów na kolejnym odcinku sieci w związku ze złym stanem technicznym torowiska (od soboty tramwaje linii 3 nie kursują już ul. Warszawską od ronda Powstańców 1863 r. do Skrzydlatej) Urząd Miasta Łodzi powiadomił o jeszcze jednej awarii – na ul. Kilińskiego. Od piątku tramwaje nie kursują pomiędzy Pomorską a Narutowicza.

Jak nie torowisko, to kamienica

Tym razem wstrzymanie kursowania nie jest związane ze stanem samej linii tramwajowej. Bezpieczeństwu ruchu zagrażał natomiast stan jednej z kamienic stojących w bezpośrednim sąsiedztwie torowiska. Jeszcze w piątek Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź opublikowało na swoim profilu na portalu Facebook komunikat o zdjęciu sieci trakcyjnej na wyłączonym z eksploatacji fragmencie.

Przerwa w ruchu bardzo komplikuje układ połączeń w mieście, bo od niedawna – w związku z budową podziemnej stacji kolejowej Łódź-Centrum – ruch nie odbywa się na przylegającym ciągu Narutowicza – Zielona od skrzyżowania z Kilińskiego w kierunku pętli Zdrowie. Kilińskiego była więc wykorzystywana do prowadzenia objazdów. Kursowały tamtędy m.in. linie 9 i 12, które pozostają jednymi z najważniejszych połączeń osiedli Olechów, Widzew, Retkinia czy Stoki ze Śródmieściem. Poza tym bardzo ograniczone są teraz możliwości obsługi węzła Łódź Fabryczna przy najważniejszym dworcu w mieście. Trudno teraz wyjechać z niego np. w kierunku dużej dzielnicy Bałuty.

Jeszcze dwa dni utrudnień


Miasto nie uruchomiło żadnej komununikacji zastępczej, co zresztą byłoby bardzo trudne, bo na Kilińskiego wstrzymany został ruch samochodowy. Zmiany odczuli jednak także ci, którzy podróżowali w relacjach dłuższych, międzydzielnicowych, i nie muszą teraz docierać w rejon Łodzi Fabrycznej pieszo: ich tramwaje kierowane są długimi objazdami, co wpływa na czas przejazdu. Przykładowo „dziewiątka” jeździ po ul. Pomorskiej do Konstytucyjnej, a następnie Narutowicza i Kopcińskiego. Dodatkową komplikację stwarza nieopublikowanie zmienionych rozkładów jazdy.

Zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać jeszcze przez dwa dni. – Wyburzenie zostało zakończone. Przed nami sprzątanie i zabezpieczenie, ruch planujemy przywrócić w środę – mówi Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi. Dodaje także, że stwarzająca zagrożenie kamienica należy do miasta. Każe to postawić pytanie, czy samorząd nie mógł zapobiec sytuacji.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5